DSG'den 'Ermeni Soykırımı' tasarısı yorumu

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Kobani, ABD Senatosu’nun, “Ermeni Soykırımı” kararını tanımasına ilişkin bir açıklama yaptı. Kobani açıklamasında bu kararın “Türkiye’nin Rojava işgalini durduracak” dedi.  

14 Aralık 2019 Cumartesi 12:20
DSG'den 'Ermeni Soykırımı' tasarısı yorumu

Gazete Emek-Türkiye'nin 9 Ekim’de Rojava’ya yönelik operasyonunun başlamasının ardından ABD Temsilciler Meclisi, Ermeni Soykırımı oylamasında 11'e karşı 405 oyla kabul etmişti.

Senatör Rob Menendez, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ermeni Soykırımı'nı tanıyan ve soykırımın her yıl anılmasını öngören yasa tasarısının ABD Senatosu'ndan geçtiği duyurmuştu.

Mazlum Kobani, resmi Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Senatonun “Ermeni Soykırımı” kararını tanımasının, soykırımın 21. yüzyılda mümkün olmadığını açık bir mesaj olduğunu belirtti:

“ABD Senatosu, Ermeni soykırımını tanıyan bir karar aldı. Bu, soykırım kampanyalarının 21. yüzyılda mümkün olmadığını açık bir mesajdır. Bu karar, Türkiye'nin Kürt halkına yönelik katliamlar yapmasını ve Rojava işgalini durduracak.”

Kaynak: Basnews

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol