Erdoğan'dan dolar çıkışı: Kimsenin gözü kur tablosunda olmasın, büyük fotoğrafa bakın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizdeki yükseliş ve Türk Lirası'ndaki değer kaybına yönelik değerlendirmede bulundu.

Erdoğan'dan dolar çıkışı: Kimsenin gözü kur tablosunda olmasın, büyük fotoğrafa bakın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizdeki yükseliş ve Türk Lirası'ndaki değer kaybına yönelik değerlendirmede bulundu.

10 Ağustos 2018 Cuma 14:55
Erdoğan'dan dolar çıkışı: Kimsenin gözü kur tablosunda olmasın, büyük fotoğrafa bakın

Gazete Emek- Cumhurbaşkanı Erdoğan, dövizdeki yükseliş ve Türk Lirası'ndaki değer kaybına yönelik değerlendirmede bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşekkür ziyaretlerine 24 Haziran seçimlerinde yüzde 82 ile en yüksek oyu aldığı Bayburt'tan başladı. Baksı Müzesi ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler cuma namazı için Ulu Cami’ye gitti. 

NAMAZ ÇIKIŞI AÇIKLAMA

Bayburt'ta cuma namazı çıkışı kısa bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz piyasalarında yaşanan hareketliliği değerlendirdi ve "Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt'ta halka sesleniyor. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-Sel felaketinden etkilenen kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi ifade etmek istiyorum. Rabbim ülkemizi, milletimizi bu tür felaketlerden muhafaza eylesin.

-Dolar molar bizim yollarımızı kesmez hiç endişe etmeyin. Yastığının altında doları, Avro'su olan varsa gitsin Türk bankalarında bozdursun. Bu bir milli, yerli mücadeledir. Bu bize karşı ekonomik savaş ilan edenlere benim milletimin cevabı olacaktır.

-Yastık altındaki dövizleri, dolarları varsa altınlarınızı gelin yerli parayla değiştirin.


'BİZİM SORUMLULUĞUMUZ HANS'A DEĞİL, AHMET'E'

-Bizler bu mücadelede gerekirse yedi düvele karşı meydan okumaktan çekinmedik, çekinmeyeceğiz. Dünyanın en eli kanlı terör örgütlerine karşı koymaktan çekinmedik, çekinmeyiz. Biz sadece Hakk'a ve halka karşı sorumlu olduğumuzu biliyoruz. Bizim sorumluğumuz Corç'a, Hans'a değil, Ahmet'e, Mehmet'e, Ayşe'ye, Fatma'ya. Bizim size sorumluluğumuz var.

-Ülkemize diz çöktürmek için bugüne kadar yapmadıklarını bırakmadılar. Koskoca Osmanlı çınarını binbir türlü hileyle yıktılar. Ülkemiz son yıllarda yeniden ulu bir çınar olma yoluna girdi. Her türlü tehdit, baskı senaryo bize vız gelir. Milletimiz kimin kendisi için çalıştığını, kimin kendi hırsı için ortada dolaştığını iyi biliyor.

'OLUMSUZ İHTİMALLERE KARŞI DA HAZIRLIKLARIMIZ VAR'

-Olumsuz ihtimallere karşı da hazırlıklarımız var. Döviz kuruna bakıp el ovuşturanlar, hiç boşuna heveslenmesinler. Faiz lobilerine sesleniyorum; boşuna heveslenmeyin, bu milletin sırtından kazanamayacaksınız, bu milleti çökertemeyeceksiniz.

-Türkiye'nin ne makro-ekonomik verilerinde ne bankacılık sisteminde, ne üretimde ve ne de istihdamda bir sıkıntı olmadığı halde finansal saldırılara maruz kalıyoruz. Bu saldırıların sebeplerinin çok başka olduğu ortada. Bizim kimseye eyvallahımız olmaz, olamaz. Tanktan korkmayan millet böyle şeylerden mi korkacak?

-Bazı ülkeler Türkiye'nin taraf olduğu tüm meselelerde darbecileri koruyan, teröristleri bağrına basan, hak ve hukuk tanımayan bir tavır içine girdiler. Ekonomimizde son günlerde yaşanan olumsuzluklar da bu çarpıklığın farklı bir boyutudur.


Kaynak: Cumhuriyet

Son Güncelleme: 10.08.2018 15:13
Anahtar Kelimeler:
BayburtDolar24 Haziran
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol