Gençler'den Çağrı: Susma, Seyretme 1 Mayıs'a Gel

İstanbul'da bulunan gençlik örgütleri Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda bir araya gelerek forum düzenledi. İstanbul'un birçok ilçesinde gençlerin bir araya geldiği forumda referandum sonuçları ve 1 Mayıs konuşuldu. 

Gençler'den Çağrı: Susma, Seyretme 1 Mayıs'a Gel

İstanbul'da bulunan gençlik örgütleri Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda bir araya gelerek forum düzenledi. İstanbul'un birçok ilçesinde gençlerin bir araya geldiği forumda referandum sonuçları ve 1 Mayıs konuşuldu. 

27 Nisan 2017 Perşembe 22:04
Gençler'den Çağrı: Susma, Seyretme 1 Mayıs'a Gel

Gazeteemek-  İstanbul'da bulunan gençlik örgütleri Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda bir araya gelerek forum düzenledi. İstanbul'un birçok ilçesinde gençlerin bir araya geldiği forumda referandum sonuçları ve 1 Mayıs konuşuldu. 


“Mühürsüz pusula gençliksiz direniş olmaz” sloganı ile bir araya gelen gençler, forum alanında bol bol halaylar çekerek YSK'yı protesto etti. 


Park içinde bulunan konser alanında bir araya gelen gençler “Mühürsüz pusula, gençliksiz direniş olmaz” pankartı yanı sıra “Hayır bitmedi”, “Mücadeleye devam” dövizleri de astı. İstanbul Üniversitesi öğrencilerinden Gizem Kılıç’ın konuşması ile forum başladı. Kılıç konuşmasında önümüzdeki süreçte gençliğin neler yapması gerektiğini konuşacaklarını söyleyerek forumu başlattı.

Forumun başlamasının ardından söz alanlarca öne çıkarılan temel konu Hayır Meclisleri’nin gençliğin daha fazla katılım göstererek çalışma yapması ve “hayır”ın güçlü sesini sokaklarda ön plana çıkarması oldu. Forumda 1 Mayıs’ta alanlara çıkma çağrıları da yapılırken forumun ardından sahne alan Bandista mini bir konser verdi. Şarkılar eşliğinde yer yer halaylar çekilirken gençler Karadeniz ezgilerini kendileri söyleyerek horona durdu. Bandista’nın ardından gerçekleştirilecek yürüyüş için dövizler hazırlanırken bu esnada tüm kitle coşkulu bir biçimde “Çav bella” marşını okudu.


Kartal Heykeli'ne yürüyüş yapıldı


Gençlik kendi hazırladığı “Mühürsüz pusula, gençliksiz direniş olmaz” pankartıyla Abbasağa Parkı’ndan başlayarak Kartal Heykeli’ne kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş boyunca “Hırsız var”, “Hırsız yandaş YSK”, “Katil var” sloganları atılırken “Mücadele devam ediyor”, “Susma seyretme 1 Mayıs’a gel” ve Türkçe ve Kürtçe “Hayır” yazılı dövizler de taşındı. Kartal Heykeli önüne gelindiğinde ise “Referandum iptal edilsin” pankartı ile burada bekleyen Beşiktaş Hayır Meclisi ile buluşan gençler “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganları attı. Burada Beşiktaş Hayır Meclisi ve gençlik örgütleri adına kısa bir açıklama yapıldı.

Gençler'den 1 Mayıs'a çağrı yapıldı


Gençlik örgütleri adına Gönenç Hallaçoğlu söz alarak gençliğin her zaman sokakta olacağını ve YSK’nın sonuçlarını tanımayacaklarını ifade etti. Referandum öncesinde sokakta olduklarını belirten Hallaçoğlu “hayır” sesini yükseltmek için gençliğin sokakta olacağını söyledi. Konuşmasını 1 Mayıs’ta tüm işçi ve emekçilerin alanlarda olması gerektiğini vurgulayan Hallaçoğlu gençliğin işçi sınıfının yanında olacağının altını çizerek konuşmasını sonlandırdı. Hallaçoğlu’nun ardından ise Beşiktaş Hayır Meclisi adına Yusuf Alp söz alarak Beşiktaş halkı olarak gençliğe teşekkür ederek konuşmasına başladı. YSK’nın resmi kararı “hayır” olmadığı sürece tanımayacaklarını vurgulayan Alp, “Anadolu Ajansı’nın verileri olan YSK seçimlerini tanımıyoruz ve sokaklarda olmaya devam edeceğiz. 


Yarın akşam yine 19.30’da herkesi Beşiktaş sokaklarına çağırıyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Kaynak: Dihaber - Foto: Metin Yoksu

Son Güncelleme: 27.04.2017 23:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol