Hakkari ve 4 ilçesinde yasak ilan edildi

Hakkari valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada Hakkari merkez ve 4 ilçesinde güvenlik gerekçesiyle yasak ilan edildi

Hakkari ve 4 ilçesinde yasak ilan edildi

Hakkari valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada Hakkari merkez ve 4 ilçesinde güvenlik gerekçesiyle yasak ilan edildi

03 Nisan 2019 Çarşamba 14:13
Hakkari ve 4 ilçesinde yasak ilan edildi

Gazete Emek- Hakkari'de 31 bölge “özel güvenlik bölgesi” ilan edilerek, 15 gün boyunca giriş çıkışlara yasaklandı.

Hakkari merkez ile Yüksekova, Çukurca, Şemdinli ve Derecik ilçelerinde 31 alan 15 gün boyunca “güvenlik” gerekçesiyle giriş çıkışlara yasaklandı.

Hakkari Valiliği’nden konuya dair yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, İlimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.

Valilik Makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.

Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince;


İlimiz Merkez, Çukurca, Şemdinli, Yüksekova ve Derecik İlçeleri sınırlarında bulunan;

 
31 bölge 04 Nisan  2019 günü saat 00:00:01’den 18 Nisan  2019 günü saat 23:59:59’a kadar, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır.”

Kaynak: Rudaw

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol