Hastaneye ücretsiz ulaşım sağlayan otobüse kayyum engeli

Kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 4 ay önce Bismil Belediyesi’ne tahsis edilen ve ilçe dışındaki Devlet Hastanesi’ne ücretsiz ulaşım sağlayan 2 otobüsü geri alma kararı aldı. Protestolar sonrasında skandal karardan geri dönüldü.

07 Ekim 2019 Pazartesi 08:28
Hastaneye ücretsiz ulaşım sağlayan otobüse kayyum engeli

Gazete EmekKayyum atanmadan önce HDP’li Bismil Belediyesi’nin talebi doğrultusunda DBB tarafından tahsis edilen ve ilçe merkezinin dışında bulunan Bismil Devlet Hastanesi’ne ücretsiz ulaşım sağlayan 2 otobüsün geri alınması için Belediye’ye yazı gönderildi.


Gönderilen yazıda, tahsis işlemi iptal edildiği otobüslerin geri alınması kararı yer alıyor. Gönderilen tebligatta otobüslerin geçici olarak görevlendirildiği ve kararın DBB Meclisi tarafından ve oy birliği ile alındığı bilgisi yer alıyor. Kararın altında DBB’ye kayyum olarak atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun imzası bulunuyor.

Karar protesto edildi

Karara tepki gösteren Bismil Belediye Eşbaşkanları, Belediye Meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi ilçe merkezinden hastaneye doğru düzenledikleri yürüyüşle protesto etti. Düzenlenen yürüyüşün ardından hastane önünde açıklama yapılarak otobüslerin geri verilmesi çağrısı yapıldı.

Geri adım attılar

Yürüyüşten 2 saat sonra DBB’nin geri adım attığını ve otobüslerin geri verildiği bilgisini veren Ayaz, “Tepkinin ardından geri adım atmak zorunda kaldılar. Ancak bu kez Bismil Belediyesi’ne bağlı olarak değil DBB’ye bağlı olarak çalışmaya başladı. Geri alınmasaydı vatandaşların sağlık hizmeti aksayacaktı” dedi.

Kaynak: Birgün

Son Güncelleme: 07.10.2019 08:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol