HDP'den Diyarbakır'daki patlamaya ilişkin açıklama: Kınıyoruz

HDP, Kulp’ta yaşanan saldırıyı en sert biçimde kınadığını açıkladı. Parti tarafından yapılan resmi açıklamada, "Bu asla kabul edilemez durumun acilen ve en etkin biçimde soruşturulması için gerekli adımların atılmasını, sorumluların bulunmasını yetkililerden talep ediyoruz" ifadeleri yer aldı.

13 Eylül 2019 Cuma 13:20
HDP'den Diyarbakır'daki patlamaya ilişkin açıklama: Kınıyoruz

Gazete EmekDiyarbakır’ın Kulp ilçesi kırsalında yaşanan saldırıda 7 kişinin öldü, 10 kişi yaralandı. Yaşananların ardından HDP İlçe Başkanı ve Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürü gözaltına alındı.


HDP tarafından yapılan açıklamada saldırı sert bir biçimde kınandı. Açıklamada, “Dün akşam saatlerinde Diyarbakır Kulp ilçesinde yaşanmış olan ve 7 kişinin ölümü 10 kişinin yaralanması ile sonuçlanan saldırıyı kınıyoruz. Öncelikle yaşamını yitirmiş olanlara rahmet, ailelerine ve halkımıza başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

‘DURUŞUMUZU SÜRDÜRMEKTE KARARLIYIZ’ 

Bu asla kabul edilemez durumun acilen ve en etkin biçimde soruşturulması için gerekli adımların atılmasını, sorumluların bulunmasını yetkililerden talep ediyoruz. Bugün ilçe başkanımızın göz altına alınması ve Belediye Eş Başkanımızın evinin basılması ciddi bir soruşturma yerine yeni bir algı operasyonu peşinde olunduğuna dair ilk işaretlerdir.

Bu toprakların her bir karışının huzur ve barış içinde, insanca yaşanabilir hale gelmesi için hem demokratik siyasette hem de toplumsal alanda yapılması gerekenleri yerine getirmedeki duruşumuzu sürdürmekte kararlıyız” ifadeleri yer aldı. 

Kaynak: Duvar

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol