HDP'den Soylu'ya: Demirtaş'ın nefes almasından korkan bir Bakan

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Selahattin Demirtaş'ın 'Devran' adlı kitabından uyarlanarak Kenter Tiyatrosu'nda sahnelenen tiyatro oyununu izlemeye gidenleri kutuplaştırıcı birdille hedef almış, oyunu izleyenlerden sinema sanatçısı Kadir İnanır'ı da, 'Eksik yapmışsınız Kadir Efendi. Eksik yapmışsınız' diyerek hedef göstermeye çalışmıştı.

13 Ocak 2020 Pazartesi 21:03
HDP'den Soylu'ya: Demirtaş'ın nefes almasından korkan bir Bakan

Gazete Emek- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Selahattin Demirtaş'ın 'Devran' adlı kitabından uyarlanarak Kenter Tiyatrosu'nda sahnelenen tiyatro oyununu izlemeye gidenleri kutuplaştırıcı birdille hedef almış, oyunu izleyenlerden sinema sanatçısı Kadir İnanır'ı da, 'Eksik yapmışsınız Kadir Efendi. Eksik yapmışsınız' diyerek hedef göstermeye çalışmıştı.

 BAKAN'A ÇOK FAZLA SÖZ SÖYLEME GEREĞİ DUYMUYORUZ 

Süleyman Soylu'nun oyunu izlemeye gidenleri ve Kadir İnanır’ı hedef alan açıklamalarına HDP'den tepki geldi.

'KADİR İNANIR'I HEDEF ALMASI BİR ACZİN GÖSTERGESİDİR'

HDP'nin Twitter hasabından yapılan ilk açıklamada, "Kültür ve sanat dünyasının içinde olan Kadir İnanır ve o gün orada olan herkes, umudun büyümesine ve cesaretin yayılmasına vesile olmuştur. Bundan sonra da olacaktır." denirken, İçişleri Bakanı Soylu'nun açıklaması için yapılan açıklamada, "Süleyman Soylu'nun, Demirtaş'ın kitabından sahneye uyarlanan oyunu izlemeye gidenleri ve Kadir İnanır'ı hedef alması bir aczin göstergesidir. Demirtaş'ın ve HDP'lilerin nefes almasından dahi korkan bir Bakan'a çok fazla söz söyleme gereği duymuyoruz" denildi.

Kaynak: Artı Gerçek

Son Güncelleme: 13.01.2020 21:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol