HDP'ye Gökçeada ve Çanakkale'de silahlı taciz

Gökçeada’da HDP seçim aracı hareket halindeyken silahlı bir kişi tarafından taciz edildi. Çanakkale'de ise HDP seçim aracına sprey boyayla MHP'nin sembolü 'üç hilal' çizildi.

HDP'ye Gökçeada ve Çanakkale'de silahlı taciz

Gökçeada’da HDP seçim aracı hareket halindeyken silahlı bir kişi tarafından taciz edildi. Çanakkale'de ise HDP seçim aracına sprey boyayla MHP'nin sembolü 'üç hilal' çizildi.

25 Mart 2019 Pazartesi 15:13
HDP'ye Gökçeada ve Çanakkale'de silahlı taciz

Gazete EmekGökçeada’da HDP seçim aracı hareket halindeyken silahlı bir kişi tarafından taciz edildi. Çanakkale'de ise HDP seçim aracına sprey boyayla MHP'nin sembolü 'üç hilal' çizildi.

Çanakkale ve Gökçeada’da seçim çalışması yapan HDP'liler silahlı ve ırkçı tacizlere maruz kaldı.

Gökçeada’da seçim çalışmaları yapan HDP ekibi ve seçim aracı, silahlı bir kişi tarafından taciz edildi. Gökçeada merkezinde, üniversite civarında başlayan takip yarım saat kadar sürdü. İçinde Demokratik Bölgeler Partisi İl Başkanı Veysi Kutluay, HDP İl Yöneticisi Nihat Yalçın ve 24 Haziran seçimleri HDP Çanakkale Milletvekili adaylarından Adile Yalçın’ın bulunduğu seçim aracı, üzerinde silah olan bir kişinin içinde bulunduğu Peugeot marka aracın takibine alındı.

HDP'lilere silahını gösteren ve “Burayı terk edin” diyen saldırgan, aracı uzun süre takip ederek birkaç kez önünü kesmeye çalıştı. HDP aracının, Gökçeada Emniyet Müdürlüğü’ne yönlenmesiyle silahlı saldırgan takibi bıraktı.

ÇANAKKALE'DE HDP ARACINA IRKÇI SEMBOLLER ÇİZİLDİ

Evrensel'den Seçkin Sağlam'ın haberine göre, bir diğer saldırı ise Çanakkale'de gerçekleşti. HDP'nin seçim aracı, gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerin saldırısına uğradı. Aracın üzerindeki HDP adaylarının yüzleri boyanırken, aracın ön sağ kısmına 'Hayal' yazan saldırganlar aracın önü ve çevresine de MHP'nin sembolü olan 'üç hilal' çizdi. HDP il örgütü şahısların bulunarak cezalandırılmasını istedi.

HDP DAVACI OLDU

Silahlı tacize ilişkin açıklama yapan HDP İl Yöneticisi Nihat Yalçın, aracın plakasının belli olduğunu ve şikayetçi olduklarını söyledi.

HDP Çanakkale İl Örgütünden yapılan açıklamada da seçim araçlarına yönelik provokatif girişimlerin, Çanakkale’nin 'Barışın kenti' vizyonuna yakışmadığı ifade edildi. Açıklamada 'Bu tür saldırılar bir arada yaşama irademizi, demokrasi mücadelemizi gölgelemeyecektir. HDP, Türkiye’deki tüm halkların, ezilenlerin, yok sayılanların partisidir. 6 milyon oy almış ve yasal zemin üzerinde seçimlere katılma hakkını elde etmiş partimize ve adaylarımıza yönelik provokatif girişimleri kınıyoruz. Ne yaparlarsa yapsın bizler haklı mücadelemizi, davamızı sonuna kadar savunacağız” denildi. 

Kaynak: Artı Gerçek

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol