Heşdi Şabi'den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye'ye sert tehdit!

Irak güçleri ile birlikte Kerkük'ü işgal eden İranlı Heşdi Şabi güçleri bu defa ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit etti. 

Heşdi Şabi'den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye'ye sert tehdit!

Irak güçleri ile birlikte Kerkük'ü işgal eden İranlı Heşdi Şabi güçleri bu defa ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit etti. 

22 Ekim 2017 Pazar 12:03
Heşdi Şabi'den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye'ye sert tehdit!

Gazete Emek- Irak güçleri ile birlikte Kerkük'ü işgal eden İranlı Heşdi Şabi güçleri bu defa ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit etti. 


Heşdi Şabi’nin Ensarullah Hareketi grubu sorumlusu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert tehditlerde bulundu.
 
Kerkük’e giren Heşdi Şabi’nin hedefinde bu kez Erdoğan var. Bir video yayımlayan Heşdi Şabi, Irak topraklarındaki Türk güçlerinin çekilmesini, aksi takdirde “ölümcül darbe indirecekleri” tehdidinde bulundu.
 
İşte o videoda söylenenler:
 
“Bismillahirrahmanirrahim wessalatu wesselamu ala seyyidina we ala ali Muhammed
 
Kendi adıma, bütün Iraklılar adına ve özellikle de Heşdi Şabi kahramanları adına bu mesajı Türkiye Başkanı Erdoğan’a gönderiyorum. Irak topraklarındaki güçlerini hemen geri çekmeliler. Tekrarlıyorum, Erdoğan güçlerini Irak topraklarından derhal çekmelisin. Eğer bunu yapmazsan, vallahi de billahi de yanıtımız çok çok sert olacaktır. Bu yüzden bu kutsal topraktan güçlerini derhal çekmelisin.


 

Büyük Allah’a yemin ediyorum, eğer bunu yapmazsan Iraklı kahramanlar olarak sana ölümcül bir darbe indireceğiz. Özellikle de Heşdi Şabi’nin kutsal kahramanları sana ölümcül bir darbe indirecektir. Sorumluğunu almıyoruz çünkü seni uyardık. Bu yüzden güçlerini geri çek.
 
Mücahit kardeşiniz, patlayıcı uzmanı Hasan Plays, Ensarullah Hareketi Askeri Ofisi. Esselamu aleykum we rahmetullah we berekatuhu.”
 
Hasan Plays kimdir?
 
Hasan Plays isimli Heşdi Şabi mensubu birkaç gün önce, Kerkük İl Meclisi’nde yayımladığı bir videoda Kürtlere yönelik hakaretlerde bulunmuştu.
 
Ancak videoda dikkat çeken ayrıntı, Heşdi Şabi mensubunun sözlerinden ziyade, odada yer alan İran İslam Devrimi liderleri Ruhullah Humeyni ve Ali Hamaney’in resimleriydi.
 
Kerkük’ü ele geçiren Heşdi Şabi, kenti İran bayrakları ile Humeyni resimleriyle donattı. Saldırıyı da İran Devrim Muhafızları (Pasdaran) Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin yönettiği medyada geniş şekilde yer aldı.

Kaynak: Rudaw

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol