Hulusi Akar'dan yeni askerlik sistemiyle ilgili açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Akar, katıldığı yayında yeni askerlik sistemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

24 Ekim 2018 Çarşamba 11:22
Hulusi Akar'dan yeni askerlik sistemiyle ilgili açıklama

Gazete Emek- Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Akar, katıldığı yayında yeni askerlik sistemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, yeni askerlik sistemiyle ilgili yaptığı açıklama şu şekilde: 

-Herkesin en uygun zamanda askerlik yapmasını sağlayan bir sistemi umuyorum yakın bir gelecekte yürürlüğe sokmaya çalışacağız. Sosyal boyutu, siyasi boyutu dahil askerlik noktasından baktığınızda neler yapabiliriz, çalışmamızı bitirmek üzereyiz. Öğretmen hakim  doktor akademisyen sporcu gençlerimiz var. Onların meşguliyetlerin dikkate alarak  en iyi çözüm ne olabilir diye çalışılıyor. Kısa sürede sayın Cumhurbaşkanımıza takdim edeceğiz. Yakın sürede yürürlüğe sokmaya çalışacağız. 

Akar'ın açıklamalarından öne çıkan diğer kısımlar şu şekilde: 

-(Ege'de 12 mil tartışması) Türkiye'nin hak ve menfaatlerine aykırı karar alınırsa buna karşı gerekli tedbirleri alırız." 

-(Ege'de 12 mil tartışması) Biz ordumuzun, Silahlı Kuvvetlerimizin öncelikle caydırıcı olması konusunda gayretlerimizi sürdürüyoruz. Herhangi bir şekilde bir sıcak çatışmaya dönüşmeden, meselelerin görüşmeler yoluyla, barış yöntemleriyle çözülmesinden yanayız."
(Ege'de 12 mil tartışması) Birbirimizin haklarına tecavüz edilmemesi, anlaşmalara saygı gösterilmesi ve aklıselimin hakim olması dileğimiz.

-(Doğu Akdeniz'de Türk gemisine taciz) Bölgede savaş gemilerimiz gerekli korumayı sağlamakta. Yeni bir tacize asla müsaade etmeyeceğiz.

-(İdlib'deki süreç) Cumartesi günü Rusya Savunma Bakanı Şoygu ile bu ve diğer konuları daha teferruatlı görüşme imkanı bulacağız ve dolayısıyla buradaki çalışmalarımızın daha başarılı şekilde sürmesini bekliyoruz.

-İdlib'de 15-20 kilometrelik koridorda, ağır silahlar ve radikal unsurların büyük bölümü çekildi. Ateşkes ihlalleri yüzde 90 oranında azaldı.

-15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası bazı sıkıntılar yaşadık fakat şunu gördük; hainlerden temizlendikçe bilakis güçlendiğimizi hissediyoruz.
-Hiçbir şekilde Türkiye'nin güneyinde terör koridoruna izin vermeyeceğiz.

- Münbiç'te Türk-Amerikan askeri unsurlarının birlikte yapacakları birleşik devriye faaliyetinin başlaması söz konusu. Bunun için ön hazırlık gerekiyor, eğitim süreci gerekiyor. Bu eğitim de 9 Ekim’de başladı. Bu süreç şu anda Gaziantep’te devam etmekte." 
-Fırat Kalkanı Harekatı'nda 2 bin kilometreye varan alanı teröristlerden temizledik, 3 bin radikal DEAŞ teröristi orada etkisiz hale getirildi.

-(Bedelli askerlik) Şu ana kadar 672 bin 306 gencimiz internet üzerinden, elektronik postayla müracaatlarını gerçekleştirdi.

Kaynak: Cumhuriyet

Son Güncelleme: 24.10.2018 11:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol