İnsanlık yine kıyıya vurdu: Geride fotoğraflar ve çocuk ayakkabıları kaldı

Çeşme'de batan teknede sekizi çocuk 11 mültecinin hayatını kaybetmesiyle ilgili altı kişi gözaltına alındı. Mültecilerin kimlikleri ve çocuk ayakkabıları kıyıya vurdu.

13 Ocak 2020 Pazartesi 09:27
İnsanlık yine kıyıya vurdu: Geride fotoğraflar ve çocuk ayakkabıları kaldı

Gazete Emek İzmir’in Çeşme ilçesi açıklarında mültecileri taşıyan teknenin batmasıyla ilgili biri Suriye uyruklu altı şüpheli gözaltına alındı. Çeşme sahilindeki görüntüler, 2015’te Bodrum sahilinde Alan bebeğin cansız bedeninin bulunmasını hatırlattı.


 
İzmir polisi ve jandarma ekipleri, Yunanistan’ın Sakız Adası’na geçmeye çalışırken Yalı Mahallesi açıklarında batan teknenin sahibi, kaptanı, mültecileri barındıranlar ve bu kişilerden alınan parayı kasa olarak saklayan kişileri tespit etti. Altı şüpheli sorguya alındı.

AYAKKABI VE EŞYALARI KIYIDA BULUNDU

Fiber teknenin gece denize açıldıktan kısa bir süre sonra kapasitenin üzerinde ağırlık nedeniyle su alarak battığı belirtildi. Sekizi çocuk 11 kişinin cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Hayatını kaybedenlerin denize açıldıkları koyda can yelekleri, ait kimlik, pasaport, fotoğraf ve çeşitli eşyalar ile çocuk ayakkabıları ve kıyafetleri karaya vurdu.

Kaynak: Duvar

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol