Kartal’da çöken binada hayatını kaybedenlerin sayısı 10’a yükseldi

 İstanbul Kartal’da çöken binayla ilgili yürütülen arama-kurtarma çalışmalarında dört kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Yaşamını yitirenlerin sayısı 10’a yükseldi.

07 Şubat 2019 Perşembe 21:19
Kartal’da çöken binada hayatını kaybedenlerin sayısı 10’a yükseldi

Gazete Emekİstanbul Kartal’da çöken binayla ilgili yürütülen arama-kurtarma çalışmalarında dört kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Yaşamını yitirenlerin sayısı 10’a yükseldi.

İstanbul’un Kartal ilçesi Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak’ta dün (6 Şubat) meydana gelen Yeşilyurt Apartmanı’nın çökmesi nedeniyle yürütülen arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, akşam saatlerinde yaptığı açıklamada çöken binanın enkazından üç kişinin daha cansız bedeninin çıkarıldığını söyledi.

Yerlikaya, “Hayatını kaybeden 3 vatandaşın kimlik tespit çalışmalarına başladık” dedi.

İstanbul Valisi, enkaz altından çıkarılan üçü ağır 13 yaralının tedavisinin sürdüğünü de duyurdu.

“Yaralı sayısı 13, hepsini ziyaret ettik. 3 tanesi yoğun bakımda, onları da ziyaret ettik. İkisinin durumu daha iyiye doğru gidiyor. Anadolu Başsavcılığımız İsmail Bey, ‘Adli takibat başladı’ dedi. Bir savcı vekili, bir savcımız görevlendirdi. Aynı şekilde Çevre ve Şehircilik Bakanımız da soruşturma başlattı. Bu ada içerisindeki bütün binaların her biri incelemede. Netice ne çıkarsa, ona göre neler olacağını hep beraber göreceğiz.”

Yaşamını yitirenlerin sayısı 10’a yükseldi

Vali Yerlikaya’nın yaptığı açıklamadan kısa bir süre sonra ise enkaz altından dört kişinin daha cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, yaşamını yitirenlerin sayısının 10’a yükseldiği kaydedildi.

Çöken 8 katlı apartmanın çevresinde bulunan 7 binada yaşayanların tahliye edildiği duyurulmuştu.

Vali Yerlikaya daha önce yaptığı açıklamada, “Belediye Başkanı ve İmar Şube Müdürüyle görüştüm. Buranın 1992 yılında 5 kat ruhsatı olduğunu, daha sonra 3 kat kaçak yapıldığını ve iskansız olduğunu söylediler” demişti.

Öte yandan Anadolu Sulh Ceza Hakimliği olaya ilişkin yayın yasağı kararı vermişti.

Kaynak: Gazete Karınca

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol