Kayyum, kütüphaneye çevrilen otobüsü hedef aldı

Erciş Belediyesi'ne kayyum olarak Kaymakam Nuri Mehmetbeyoğlu,kütüphaneye çevrilen otobüsü garaja çektirerek, üzerindeki Kürt şair ve edebiyatçıların fotoğraflarını söktürdü. 

04 Kasım 2019 Pazartesi 23:11
Kayyum, kütüphaneye çevrilen otobüsü hedef aldı

Gazete EmekVan'da 22 Ekim'de tutuklanan Erciş Belediye Eşbaşkanı Yıldız Çetin yerine kayyum olarak atanan İlçe Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu'nun ilk icraatı Kürt edebiyatçıların fotoğraflarını kaldırmak oldu.   31 Mart seçimini kazanan HDP'li belediye yönetimi tarafından kütüphaneye dönüştürülüp, Kürt şair ve edebiyatçının fotoğrafları giydirilen otobüs, ilçe merkezinden alınarak garaja çekildi. Otobüsün üzerindeki fotoğraflar da sökülüp belediye garajına çekildi. 


 
Hurdaya ayrılan otobüsler arasından çekilen otobüsün dönüştürülmesiyle hazırlanan "Pirtukbês", Ehmdê Xanê, Yaşar Kemal, Musa Anter (Apê Musa), Ahmet Arif, Celadet Elî Bedirxan, Mehmet Uzun ve Cigerxwin gibi Kürt edebiyatçıların fotoğraflarıyla isimleriyle giydirilmişti. Yoğun ilgi gören kütüphane, ilçenin çeşitli noktalarında bekletiliyordu. Özellikle gençlere hizmet veren kütüphanede zaman zaman bağlama, erbane ve gitar dersleri de veriyordu. 

Kaynak: M.A
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol