KONDA Genel Müdürü Ağırdır: AK Parti’nin oyu yüzde 30’un altında

KONDA Genel Müdürü Ağırdır, AKP’nin halihazırdaki oyunun yüzde 30’un altında olduğu bilgisini paylaşarak, “17 yıllık tarihinden bu yana çekirdek oyunun en düşük olduğu noktada” dedi.

04 Ekim 2019 Cuma 09:05
KONDA Genel Müdürü Ağırdır: AK Parti’nin oyu yüzde 30’un altında

Gazete Emek- 23 Haziran’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde CHP ile AKP arasında oluşan yüzde 9’luk puan farkını bilen kamuoyu araştırma şirketi KONDA’nın genel müdürü Bekir Ağırdır, AKP’nin güncel oy oranına ilişkin açıklamalarda bulundu.

T24’te Murat Sabuncu’nun sorularını yanıtlayan Ağırdır, “AK Parti 17 yıllık tarihinden bu yana çekirdek oyunun en düşük olduğu noktada. AK Parti’nin oyu şu anda 30’un altında” değerlendirmesinde bulundu.

İktidar blokunda AKP’nin etkisinin azaldığını, MHP’nin etkisinin göreceli olarak arttığını ifade eden Ağırdır, İYİ Parti’nin ise varlığını sürdüreceğini belirtti.

ORC’ye göre AKP’nin oyu yüzde 30,6

ORC Araştırma Şirketi de geçtiğimiz gün paylaştığı anketinde “Bu pazar milletvekili genel seçimi olsa, hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna seçmenlerin yüzde 30,6’sının “AK Parti” yanıtı verdiğini bildirmişti.

Kamuoyu araştırma şirketinin anketinde eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın parti kurması halinde oy verebileceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 11,6 olarak belirlenmişti.

Kaynak: T24

Son Güncelleme: 04.10.2019 09:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol