Mardin’de Kayyumlar ile Muhtarlar bir araya geldi

Mardin’de dün Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman’ın organizasyonunda, ilçe belediyelerine atanan tüm kayyumlar, muhtarlarla bir araya geldi.  

Mardin’de Kayyumlar ile Muhtarlar bir araya geldi

Mardin’de dün Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman’ın organizasyonunda, ilçe belediyelerine atanan tüm kayyumlar, muhtarlarla bir araya geldi.  

04 Ocak 2019 Cuma 12:39
Mardin’de Kayyumlar ile Muhtarlar bir araya geldi

Gazete EmekMardin’de dün Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman’ın organizasyonunda, ilçe belediyelerine atanan tüm kayyumlar, muhtarlarla bir araya geldi.  

Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirilen ve adına “muhtarlar toplantısı” denilen organizasyona, Mardin’deki tüm muhtarlar çağrıldı. Toplantıya; görevlerinden alınan muhtarların yerine kayyum olarak atanan muhtarlar ile emniyet amirleri, İl Jandarma Komutanı Yusuf Kenan Topçu, AKP Mardin milletvekilleri Şeyhmus Dinçer ve Cengiz Demirkaya, AKP İl Başkanı Faruk Kılıç, AKP Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman’ın yanı sıra AKP’nin ilçe aday adayları da katıldı.  

'İCRAATLERİNİ' ANLATTI  

Bürokrasisinin hazır olduğu toplantıda konuşan kayyum Mustafa Yaman, atanmalarının ardından gerçekleştirdikleri “icraatları” anlatırken, “Terör örgütünün ve HDP'nin unutturduğu festivalleri tekrar canlandırır hale getirdik. Örgüt ve HDP'nin baskısıyla yapılmamış ve engellenmiş olan faaliyetleri de yapıyoruz. Artık bundan sonra sizin dedikleriniz olacak" iddialarında bulundu. Kayyum atandığı dönem borcu olmayan ve kasasında 120 milyon lira nakit parası bulunan belediyeye kayyum olarak atandığı dönem 650 milyon borcu olduğunu öne süren Yaman, “2 yıl içerisinde toplam 2 bin 173 kilometre yol yaptık” iddiasında bulundu. Oysa; kayyımın anlatmadıkları ise kentin gerçeğini ortaya koyuyor.

 YAPILDIĞI İDDİA EDİLEN YOLLAR KÖSTEBEK YUVASI

Kaymun yaptığını iddia ettiği yolların hemen hepsi, kentte etkili olan ilk yağmurda çöktü. Asfalt dökülen yollar köstebek yuvasına dönerken, sokak aralarında çamurdan geçilmiyor. Mucur dökülen yollar tamamen çökerken birçok mahallenin yenilendiği söylenen altyapısı sadece açılan çukurlardan ibaret. Kentin işlek noktalarında yapılan çalışmaların dışında çalışma yapmamakla eleştirilen belediyenin icraatları fotoğraf karelerine yansıyor.

BELEDİYENİN İÇİ ADETA BOŞALTILDI

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Sayıştay raporu ile de tescillenen usulsüzlüklerine rağmen “Şehirde yeniden tarih yazdık” diyen kayyım, belediyeyi 900 milyon borçlandırırken, borçları kapatmak için sattığı ve satışa çıkardığı taşınmazların hesabı bilinmiyor. Bugüne kadar belediyeye ait onlarca bina ile hazine arazisinin satıldığı kayıtlara geçmiş durumda. Son olarak kentin tek yeşil alanı olan Karayolları Parkı’nda bulunan Engelsiz Yaşam Parkı’nı herhangi bir ihale duyurusu yapmadan özel bir şirkete devreden kayyımın kentteki en büyük icraatı ise bayrak anıtlarının dikilmesi görülüyor. 

Kaynak: MA

Son Güncelleme: 04.01.2019 12:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol