Mazlum Kobani'den ABD'ye çağrı: Hristiyan köyleri tehdit altında

DSG Komutanı Mazlum Kobani, Türkiye’nin ABD ile varılan ateşkes anlaşmasına uymadığını ve operasyon bölgesindeki Hritiyan köylerinin yok olma tehdidi altına olduğunu söyledi.

31 Ekim 2019 Perşembe 12:42
Mazlum Kobani'den ABD'ye çağrı: Hristiyan köyleri tehdit altında

Gazete Emek- DSG Komutanı Mazlum Kobani, Türkiye’nin ABD ile varılan ateşkes anlaşmasına uymadığını ve operasyon bölgesindeki Hritiyan köylerinin yok olma tehdidi altına olduğunu söyledi.

DSG Komutanı Mazlum Abdi, Türkiye’nin ABD ile varılan ateşkes anlaşmasına uymadığını ve operasyon bölgesindeki Hritiyan köylerinin yok olma tehdidi altına olduğunu söyledi.

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Abdi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Türkiye’nin, ABD ile yapılan ateşkes anlaşmasına uymadığını ve savaşı sürdürdüğünü” belirtti.

Abdi, “Türkiye, aşırılık yanlısı gruplarla birlikte, Hristiyan köylerini işgal etmeye başladı ve yok olma tehdidi altındaki Asuri kasabası Tal Tal'e girmeye çalışıyor” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri’ne çağrıda bulunan Abdi, “Birleşik Devletler yükümlülüklerini yerine getirmeli ve görevine sahip çıkmalıdır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Rudaw

Son Güncelleme: 31.10.2019 12:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol