Metin Akpınar: Devrim lazım

Usta tiyatrocu Metin Akpınar, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Metin Akpınar: Devrim lazım

Usta tiyatrocu Metin Akpınar, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

24 Mart 2019 Pazar 22:32
Metin Akpınar: Devrim lazım

Gazete Emek- Usta tiyatrocu Metin Akpınar, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Halk TV'de katıldığı bir programda sarf ettiği sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılarak kamuoyunda gündeme gelen oyuncu Metin Akpınar, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Akpınar "Bizim zihin haritasını artık değiştirmemiz lazım. Bu da böyle küçük kımıldanışlarla olmaz, devrim lazım" diye konuştu.

Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'ya bir röportaj veren Akpınar,  Türkiye'nin siyasi durumuna, hakkında açılan davaya ve 2015 yılında kaybettiğimiz usta sanatçı Zeki Alasya'ya da değindi. 

Akpınar, "Nazım ustanın dediği gibi yarin yanağından gayrı her şeyde ortaktık. Annem babam benim rüyama girmez, Zeki girer. Onla uğraşıyorum yani. Nurda yatsın yavrum, güzel adamdı, iyi adamdı" diye belirtti.

Akpınar ayrıca, hakkındaki soruşturmaya karşın umutsuz olmadığını ifade ederken, “Özgürlük ortamı kurulmalıdır, kurulacaktır. Yeter ki halk bunu istesin, özlesin. Hem sanat olarak sanatçıdan doğruyu iyiyi talep etsin, hem siyasi otoriteden doğruyu iyiyi talep eder hale gelsin. Özgürlük varsa sanat olur, sanat varsa her şey güzel olur. Toplum da iyiye güzele yönelir, ulaşır” diye belirtti.

Akpınar, "Bizim zihin haritasını artık değiştirmemiz lazım. Bu da böyle küçük kımıldanışlarla olmaz, devrim lazım" diye de ifade etti.


Kaynak: Artı Gerçek

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol