Milli Piyango'da iki talihli parasını aldı

Milli Piyango'nun 80 milyon liralık büyük ikramiyesini kazanan çeyrek bilet sahibi talihlilerden ikisi parasını aldı. İkramiyelerden biri, İstanbul'da satılmayan bilete çıkmıştı.

02 Ocak 2020 Perşembe 14:42
Milli Piyango'da iki talihli parasını aldı

Gazete EmekMilli Piyango yılbaşı çekilişinde dörde bölünen 80 milyon liralık büyük ikramiye talihleri paralarını almaya başladı.

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi’nde 80 milyon TL’lik büyük ikramiye çeyrek bilete isabet etti. İkramiye isabet eden 1358490 numaralı biletlerin İzmir, Gaziantep, Bursa ve İstanbul’da satıldığı ortaya çıkmıştı.


 Bursa’nın İnegöl ilçesindeki talihlinin üç çocuk babası 45 yaşında inşaat işçisi, Gaziantep’te 50 yaşındaki talihlinin ise yedi çocuklu olduğu öğrenildi. Her iki talihli de paralarını Milli Piyango İdaresi’nden tahsil etti.  İsimlerinin açıklanmasını istemeyen talihliler adına çekleri, yetkili kamu bankası sorumlularına teslim edildi.

AMORTİ VAR MI DİYE BAKTIRIRKEN ÖĞRENDİ

Bursa talihlisi çocuklarıyla gezerken cebinde bulunan son 40 lirayla iki bilet aldı. Talihlinin biletlerinin birine büyük ikramiye, diğerine de 20 bin liralık teselli ikramiyesi isabet etti.

Gaziantep talihlisi de dün akşam kahvede oturduğu sırada içeriye gelen seyyar bayiye “Amorti çıktı mı?” diye biletini kontrol ettirirken büyük ikramiyenin kendisine çıktığını öğrendi.

Her iki talihli de bir yıl boyunca ikramiyelerine dokunmayacaklarını ve çalışmayı sürdüreceklerini ifade etti. Gaziantep talihlisi, ikramiyesinin büyük bölümünü çocuk ve gençlerin eğitimi için değerlendireceğini bildirdi.

İkramiyelerden biri İstanbul‘da satılmayan bir bilete çıktı. İzmir talihlisi henüz ortaya çıkmadı.

Milli Piyango’nun son 12 çekilişinin 11’inde büyük ikramiye hep satılmayan biletlere çıktı. Satılmayan biletlere 39 milyon 750 bin TL ikramiye isabet etti.

Kaynak: Duvar

Son Güncelleme: 02.01.2020 15:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol