NATO'dan operasyon açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Suriye’deki Barış Pınarı Harekatı’nın ‘bölgede gerilimi daha fazla artırma riski içerdiğini’ söyledi.

14 Ekim 2019 Pazartesi 13:38
NATO'dan operasyon açıklaması

Gazete Emek- Stoltenberg geçen hafta Türkiye’yi ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmüştü.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Suriye’deki Barış Pınarı Harekatı’nın ‘bölgede gerilimi daha fazla artırma riski içerdiğini’ söyledi. NATO Genel Sekreteri, “Suriye’de çok istikrarsız bir durum görüyoruz, insanların acı çektiğini görüyoruz” dedi.

Stoltenberg geçen hafta Türkiye’yi ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmüştü.

‘İSTANBUL ZİYARETİMDE DERİN ENDİŞE BEYAN ETTİM’

NATO Genel Sekreteri, bugün yaptığı açıklamada bu görüşmeler hakkında da, “İstanbul’dayken derin endişelerimi dile getirdim” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü'ye ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, 'Siz bir NATO üyesi müttefikinizin yanında mı yer alacaksınız, bu teröristlerin yanında mı yer alacaksınız? Tabii cevap veremiyorlar' demişti.

Kaynak: Duvar

Son Güncelleme: 14.10.2019 14:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol