Okul bahçesinde servis aracı bir öğrenciyi ezdi

Avcılar'da bulunan bir ilkokulun bahçesinde servis aracı öğrenciyi ezdi.

07 Kasım 2019 Perşembe 23:43
Okul bahçesinde servis aracı bir öğrenciyi ezdi

Gazete Emek- Hastaneye kaldırılan kız çocuğu tüm müdahalelere hayatını kaybetti. Veliler bazı servis şoförlerinin daha önce çocuğa cinsel istismardan sabıkalı olduklarını iddia ederek isyan etti.

Avcılar'da bulunan bir ilkokulun bahçesinde servis aracı öğrenciyi ezdi. Hastaneye kaldırılan kız çocuğu tüm müdahalelere hayatını kaybetti. Veliler bazı servis şoförlerinin daha önce çocuğa cinsel istismardan sabıkalı olduklarını iddia ederek isyan etti.


Avcılar'da, okul bahçesinde 8 yaşındaki öğrenciye çarparak ölümüne neden olan servis şoförünün ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde, okul bahçesinde servis için ayrılan bölüme girmek için geri manevra yaptığını anlatan Servis şoförü Hüseyin Y., ''Birinci viteste rolentide giderken bir anda aracın arka kısmında hosteslik yapan Gümüşalan'ın 'çocuk çocuk' diye bağırdığını duydum. O esnada da aracın bir şeyin üzerinden geçtiğini hissettim. Hemen frene bastım ve aracımı durdurup istop ettim'' dedi. Hüseyin Y., ''Bana ne okul yöneticisi ne de şirket yetkililerim okulda durmamız ve girmemiz gereken alanı krokili bir şekilde göstermedi. Okul yöneticisi aracımla girdikten sonra geri geri tekrar okuldan çıkacağımı belirtmedi. Okul İle servis şirketi arasında yapılan sözleşmenin içeriğini bilmiyordum'' ifadelerini kullandı.

Avcılar'da bir ilkokulun bahçesinde servis aracının manevra yaptığı sırada çarptığı 8 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Gözaltına alınan servis şoförü Hüseyin Y.'nin polise verdiği ifadesi ortaya çıktı. 

''HOSTESİN 'ÇOCUK' DİYE BAĞIRDIĞINI DUYDUM, ARACIN BİR ŞEYİN ÜZERİNDEN GEÇTİĞİNİ HİSSETTİM''

Mehmetçik İlkokulu'nda 2019 yılı eğitim ve öğretim yılı başlangıcından itibaren servis şoförlüğü yaptığını belirten Hüseyin Y. ifadesinde olayı, ''Kullanmakta olduğum 34 LOC 252 plakalı aracımla her zamanki gibi saat 12.30 sıralarında okulun bahçesine araç girişinden giriş yaptım. Araç içerisinde bulunan öğlenci öğrencileri okulun içerisine bırakacaktım. Servis için ayrılan bölüme geri geri manevra yapmam gerekiyordu. Aracımla rampadan çıktıktan sonra sağa doğru manevra aldım. Birinci viteste rolentide giderken bir anda aracın arka kısmında hosteslik yapan Serap Gümüşalan'ın 'çocuk çocuk' diye bağırdığını duydum. O esnada da aracın bir şeyin üzerinden geçtiğini hissettim. Hemen frene bastım ve aracımı durdurup istop ettim. Çevrede bulunan veliler aracın bulunduğu yere koştular'' ifadeleriyle anlattı.

'DURMAMIZ VE GİRMEMİZ GEREKEN ALAN KROKİLİ BİR ŞEKİLDE GÖSTERMEDİ'

Hüseyin Y., ''Ben her günkü gibi aracımla manevra yaparak geri geri alanıma girmek istedim. Bana ne okul yöneticisi ne de şirket yetkililerim okulda durmamız ve girmemiz gereken alanı krokili bir şekilde göstermedi. Okul yöneticisi aracımla girdikten sonra geri geri tekrar okuldan çıkacağımı belirtmedi. Okul İle servis şirketi arasında yapılan sözleşmenin içeriğini bilmiyordum. Serap 'çocuk çocuk' diye bağırana kadar önümde çocuk olduğunu görmemiştim. Olaydan dolayı üzgünüm. Yaşanmasını istemezdim. Diyeceklerim bundan ibarettir." diye konuştu.


Kaynak: Cumhuriyet

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol