Otobüs şoföründen 'bisiklet intikamı'!

Çanakkale'de, halk otobüsü şoförü, bir bisikleti ezerek metrelerce sürükledi.

Otobüs şoföründen 'bisiklet intikamı'!

Çanakkale'de, halk otobüsü şoförü, bir bisikleti ezerek metrelerce sürükledi.

02 Aralık 2018 Pazar 00:34
Otobüs şoföründen 'bisiklet intikamı'!

Gazete EmekÇanakkale'de, halk otobüsü şoförü, bir bisikleti ezerek metrelerce sürükledi. Trafikte tartıştığı ve kendisine küfür ettiğini öne sürdüğü bisiklet sürücüsünden 'intikam' alan otobüs şoförü, Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nce başlatılan idari soruşturma kapsamında görevden alındı.

Dün saat 20.00 sıralarında, Çanakkale Belediyesi'ne bağlı halk otobüsünün şoförü ile bisiklet sürücü arasında trafikte tartışma yaşandı. Kısa süreli tartışma sırasında bisiklet sürücüsünün kendisine küfür ettiğini öne süren şoför, bisikleti sağ tekerleğinin altına alıp, üzerinden geçti. Bir süre bisikleti sürükleyen otobüs şoförünün bu hareketini, çevredekiler cep telefonu ile kaydetti.

Çanakkale Bisiklet Platformu'nun olayla ilgili açıklamasında, "Konuyu öğrendiğimiz andan itibaren gerekli tepki ve şikayetleri gerekli ve ilgili mercilere bildirerek konunun takipçisi olduk. Gelen açıklama doğrultusunda; şoför hakkında gerekli soruşturmanın başlatıldığı, kişinin artık toplu taşımada şoförlük yapamayacağı, bisikletli arkadaşımızın zararını tanzim etme ve özür dilemek adına kendisiyle iletişime geçmeye çalışmaktadırlar" denildi


"Geri bildirim konusunda bizlere hızlı sonuç sağlayan ulaşım hizmetleri müdürlüğüne teşekkür ederiz" denilen açıklamada "Bu tarz durumların her zaman takipçisi olacağımızı, gerekli şikayet ve tepkileri koyacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz" ifadelerine yer verildi.

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü de idari soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında adı açıklanmayan şoföre işten el çektirildi.


Kaynak: Duvar

Son Güncelleme: 02.12.2018 00:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol