Rusya: Türkiye'ye ait İHA, Suriye ordusu tarafından düşürüldü

Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi Başkanı Oleg Juravlyov, "25 Şubat günü, Suriye hava sahasını ihlal eden ve Suriye ordusuna saldırmaya hazırlanan TSK’ye ait ‘Anka’ çok amaçlı insansız hava aracının Suriye hava savunması tarafından vuruldu" ifadelerini kullandı.

27 Şubat 2020 Perşembe 23:22
Rusya: Türkiye'ye ait İHA, Suriye ordusu tarafından düşürüldü

Gazete Emek- Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi Başkanı Oleg Juravlyov, "25 Şubat günü, Suriye hava sahasını ihlal eden ve Suriye ordusuna saldırmaya hazırlanan TSK’ye ait ‘Anka’ çok amaçlı insansız hava aracının Suriye hava savunması tarafından vuruldu" ifadelerini kullandı.

Juravlyov, Türkiye tarafının Soçi anlaşmasını ihlal ederek İdlib bölgesinde Suriye ordusuna yönelik topçu saldırılarıyla militanlara destek vermeye devam ettiğini belirtti.

Juravlyov, “Türkiye tarafı, Soçi anlaşmasını ihlal ederek İdlib gerilimi azaltma bölgesinde Suriye ordu birliklerine saldırılarda topçu ve insansız hava araçlarını kullanarak yasadışı silahlı oluşumlara desteğini sürdürüyor” dedi.

Bu akşam da Türkiye'ye ait bir taburun vurulduğu ve çok sayıda askerin hayatını kaybettiği yerel kaynaklar tarafınan iddia edildi. 

Kaynak: Cumhuriyet

Son Güncelleme: 27.02.2020 23:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol