Samsun’da gemi battı: Kurtarma çalışmaları devam ediyor

 Samsun'un 77 mil açıklarında Panama bayraklı bir geminin battığına dair sinyal alınması üzerine Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı bir bot ve helikopter bölgeye sevkedildi.

07 Ocak 2019 Pazartesi 11:20
Samsun’da gemi battı: Kurtarma çalışmaları devam ediyor

Gazete Emek-Samsun'un 77 mil açıklarında Panama bayraklı bir geminin battığına dair sinyal alınması üzerine Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı bir bot ve helikopter bölgeye sevkedildi. Gemide kaç kişi olduğu bilinmiyor. 4 mürettebat sağ olarak kurtarıldı. Diğer mürettabatın kurtarılması için çalışma yürütülüyor. Sağ kurtarılan 4 mürettebat helikopter ile Samsun' a götürülüyor.


İçişleri Bakanlığı'nca Samsun açıklarında Panama bayraklı geminin battığına dair gemiden tehlike sinyali alınması üzerine arama- kurtarma çalışması yapıldığı, mürettebattan 3 görevlinin kurtarıldığı açıklandı. 

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada; Samsun açıklarında, 77 mil uzaklıkta, Panama bayraklı geminin battığına dair gemiden tehlike sinyali alındığı belirtildi. Bunun üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı'nca bot ve helikopter ile anında arama- kurtarma faaliyeti başlatıldığı kaydedilirken, mürettebattan 3 görevlinin kurtarıldığı açıklandı. Bakanlık tarafından gemideki diğer görevlilerin kurtarılmasına yönelik çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi. 

Öte yandan gemiden kurtarılan 3 görevlinin, helikopterle Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesi'ne götürüldüğü öğrenildi. Samsun açıklarında fırtına etkili olurken, Karadeniz illerinden kurtarma ekiplerinin bölgeye sevk edildiği belirtildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Samsun Valiliği'nden batan gemiye ilişkin yapılan açıklamada "Bahse konu gemide toplam 13 mürettebat olduğu bilgisi var. Kurtarma helikopterimiz 4 kişiyi sağ olarak almış, Samsun’a intikal etmek üzere olup ayrıca, 1 uçak 4 helikopter 1 arama kurtarma gemisi 1 römorkor 2 sahil güvenlik botu da arama ve kurtarma faaliyetlerine devam etmektedir." denildi.

Kaynak: Cumhuriyet

Son Güncelleme: 07.01.2019 12:26
Anahtar Kelimeler:
SamsunKaradeniz
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol