Selahattin Demirtaş'tan İdlib mesajı

Suriye'nin İdlib kentinde geçtiğimiz gün düzenlenen ve 33 askerin yaşamını yitirdiği hava saldırısı hakkında yazılı mesaj yayınlayan Selahattin Demirtaş, hayatını kaybeden askerlerin yakınlarının üzüntüsünü paylaştığını belirtirken içeride ve dışarıda sürdürülen savaş ve çatışma politikalarına karşı barışın ve çözümün savunulması çağrısı yaptı.

28 Şubat 2020 Cuma 21:48
Selahattin Demirtaş'tan İdlib mesajı

Gazete Emek- Suriye'nin İdlib kentinde geçtiğimiz gün düzenlenen ve 33 askerin yaşamını yitirdiği hava saldırısı hakkında yazılı mesaj yayınlayan Selahattin Demirtaş, hayatını kaybeden askerlerin yakınlarının üzüntüsünü paylaştığını belirtirken içeride ve dışarıda sürdürülen savaş ve çatışma politikalarına karşı barışın ve çözümün savunulması çağrısı yaptı.

'HER KOŞULDA BARIŞI SAVUNMAK ONURLU VE ERDEMLİ BİR TUTUMDUR'

Twitter hesabından kendi el yazısıyla paylaşılan mesajda Demirtaş, "Her koşulda barışı, diyalogla sorunların çözümünü savunmak en onurlu, erdemli tutumdur" dedi:

İdlib'deki saldırıda yaşamını yitiren güvenlik personellerine Allah'tanrahmet yakınlarına başsağlığı,yaralılara acil şifalar diliyor,acılarını, üzüntüleriniyürekten paylaşıyorum.

İçeride ve dışarıda sürdürülen savaş, çatışma, gerilim politikalarınındaha fazla yıkıma ve acıya yol açmamasını diliyorum. 

Her koşulda barışı, diyalogla sorunların çözümünü savunmak en onurlu, erdemli tutumdur. Savaş çığlıklarını değil, berış sesimizi yükseltelim."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol