Sıla'nın 'Karanfil' şarkısı hakkında suç duyurusu

Prof. Dr. Orhan Kural, 'Karanfil' adlı şarkısında 'sigara kullanımını özendirdiği' iddiasıyla şarkıcı Sıla Gençoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Dilekçede "Sıla Gençoğlu, 'Karanfil' adlı parçasının sözlerinde sigaraya özendiriyor ve şarkısında 5 kez sigara içmekten bahsediliyor" ifadelerine yer verildi.

12 Ekim 2019 Cumartesi 11:20
Sıla'nın 'Karanfil' şarkısı hakkında suç duyurusu

Gazete Emek- Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na giden Sarıay Derneği Başkanı ve Prof. Dr. Orhan Kural, hazırladığı suç duyurusu dilekçesini, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.

Dilekçede, tütün sektörünün bütün dünyada, çocuk ve gençlerde merak oluşturarak sigaranın denenmesini ve sigaraya başlanmasını sağlamak üzere hep ünlü simaları kullandığı belirtilerek, "Yabancı firmalar, yıllar yılı Türk senaristlere yüksek ücretler ödeyerek Türk filmlerine, bar, meyhane ve bol sigaralı sahneler eklettiler ve Türk halkını tütün ve alkole bağımlı yaparak istediklerini başardılar. Türk halkını en çok sigara içen 10 ülke arasına soktular ve alkolü yaygınlaştırdılar." değerlendirmesinde bulunuldu.

"HAYRANLARININ YÜZDE 5'İNE BİLE ETKİ ETSE..."

Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun 'Karanfil' adlı parçasının sözlerinin de sigaraya özendirdiği ve şarkının içinde 5 kez sigara içmekten bahsedildiği belirtilen dilekçede, 'şarkıcının klibinin video izlenme sitesinde 15 milyon kez izlendiği, özellikle gençler arasında örnek alınan sanatçının hayranlarının genelde ortaokul ve lise çağında çocuklar olduğu, beğenenlerden yüzde 5'inin bilinçaltına etkili olması halinde Gençoğlu'nun kanına gireceği öğrenci ve genç sayısının ortalama 750 bin civarında olabileceği' yönünde ifadeler kullanıldı.

Kaynak: Cumhuriyet
 

Son Güncelleme: 12.10.2019 11:26
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol