Şırnak Valiliği'nden kayıp Süryani çifte ilişkin açıklama

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Kovankaya (Mehri) köyünde yaşayan ve 11 Ocak gününden bu yana haber alınamayan Hurmuz (71) ve Şimoni Diril (65) çiftine halen ulaşılamadı. Konuya ilişkin açıklama yapan Şırnak Valiliği, arama çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

17 Ocak 2020 Cuma 12:08
Şırnak Valiliği'nden kayıp Süryani çifte ilişkin açıklama

Gazete Emek- Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Kovankaya (Mehri) köyünde yaşayan ve 11 Ocak gününden bu yana haber alınamayan Hurmuz (71) ve Şimoni Diril (65) çiftine halen ulaşılamadı. Konuya ilişkin açıklama yapan Şırnak Valiliği, arama çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle dendi: “Şırnak İlimiz Beytüşşebap ilçesi, Kovankaya Köyünde ikamet eden Hurmüz Diril ve Şimuni Diril çiftinin, köylerindeki evlerinden 11 Ocak 2020 tarihinde ayrıldıkları ve bir daha geri dönmedikleri haberinin alınması üzerine, havadan başlatılan arama faaliyetlerine ilave olarak bölgedeki hava şartlarının kısmen uygun hale gelmesiyle birlikte 16 Ocak 2020 tarihinden itibaren bölgeye helikopterle sevk edilen Jandarma Özel Harekat Timleri ile birlikte Olay Yeri İnceleme, İz Takip Köpek Timleri ve sivil vatandaşlarımızın da katılımıyla karadan da arama faaliyetlerine devam edilmektedir. Kardan dolayı kapalı olan köy yolunun 16 Ocak 2020 günü açılması çalışmalarına tekrar başlanmış olup çığ tehlikesi nedeniyle yol açma çalışmaları yavaş ilerlemektedir. Kayıp şahısların bulunması maksadıyla arama ve kurtarma faaliyetlerine olumsuz hava şartlarına rağmen kararlılıkla devam edilmektedir.”

Kaynak: Basnews

Son Güncelleme: 17.01.2020 12:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol