Sırrı Süreyya’nın kızı Ceren Önder'den mektup

Yaklaşık 7 aydır Kandıra’daki F Tipi cezaevinde tutuklu olan HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder için kızı Ceren Önder bir mektup yazdı. Sosyal medya hesabından paylaştığı mektubuna, “Yarın salı, kapalı görüş salısı. Ben babama yazlık gömlek, ince çorap götüreceğim” diye başlayan Önder, babasının “Hep dediği gibi, ‘Sevene de sövene de selam olsun'” sözleriyle bitirdi.

25 Haziran 2019 Salı 10:10
Sırrı Süreyya’nın kızı Ceren Önder'den mektup

Gazete Emek- Yaklaşık 7 aydır Kandıra’daki F Tipi cezaevinde tutuklu olan HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder için kızı Ceren Önder bir mektup yazdı. Sosyal medya hesabından paylaştığı mektubuna, “Yarın salı, kapalı görüş salısı. Ben babama yazlık gömlek, ince çorap götüreceğim” diye başlayan Önder, babasının “Hep dediği gibi, ‘Sevene de sövene de selam olsun'” sözleriyle bitirdi.

Kandıra’daki F Tipi cezaevinde tutuklu bulunan HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in Ceren Önder, babasını anlatan bir mektup kaleme aldı. Ceren Önder, son günlerde yaşanan gelişmelere de değindiği mektubunda yarın babasıyla görüşeceğini de söyledi.

İşte Ceren Önder’in yazdığı ve twitter hesabından paylaştığı o mektup:

“Yarın salı, kapalı görüş salısı.

Ben babama yazlık gömlek, ince çorap götüreceğim. Kara kış günü girdiği Kandıra’da yazı karşılayan, dün yaşadığımız hisleri çok daha önce yaşayalım diye denemediği çözüm, gitmediği yol, çalmadığı kapı, duymadığı küfür, almadığı tehdit kalmayan, haftada bir saatten fazla göremediğim, kendimi bildim bileli bir tatile çıkmamış, bir mülk almamış, kendinden başka her yere koşan, 7 aydır Kandıra’da tek başına hapis yatan babama. Neden orada biliyorsunuz. 12 Eylül’e tüm gençliğini neden yıllarca hapiste tükettiyse ondan. Kendi deyimiyle ‘O tozların getirdiği çamurdan.’ Bir de mutsuzluğa karşı hissettiği borcundan.

Niyetim keyif kaçırmak değil, hepimiz umutla doluyuz ne güzel. Gülistanı kabristana çeviren, okunan mektupları istediği zaman suç, istediği zaman oy unsuru yapan ve hepimizin çok alıştığı o zifiri karanlık savaşını da aynı umutla verdi babam.

Ömrü yettikçe de verecektir, gururluyuz.

Dediğim gibi bizim hep borcumuz var.

Çünkü babamdan en çok duyduğum cümle ‘Mutlunun mutsuza borcu var.’ oldu hayatım boyunca. Biz yüzyıllardır bu mutsuz, sevmek nedir, hiç tanımadığı birinin hakkı için mücadele etmek nedir bilmeyen, hiç çıkar yokken verilen emeği anlayamayan zalim, sağır, kör karanlığa umudumuzla, mutluluğumuzla, beraberliğimizle borcumuzu ödüyoruz.

Şu özlem olmasa.

Hep dediği gibi,

‘Sevene de sövene de selam olsun.'”

ARALIK 2018’DE TESLİM OLMUŞTU

Sırrı Süreyya Önder, “Terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla 3 yıl 6 ay hapis cezasıyla yargılanıyordu. Aralık 2018’de cezası onandı. Önder de, onanma haberiyle birlikte Kandıra’daki F Tipi cezaevine teslim oldu. Yaklaşık 7 aydır da bu cezaevinde tutuklu bulunuyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol