Soylu'dan 'O fotoğrafa' ilişkin ilginç açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un cenazesine saldıranlardan biri ile karakolda çektirdiği fotoğrafa ilişkin konuştu. 

Soylu'dan 'O fotoğrafa' ilişkin ilginç açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un cenazesine saldıranlardan biri ile karakolda çektirdiği fotoğrafa ilişkin konuştu. 

16 Eylül 2017 Cumartesi 19:03
Soylu'dan 'O fotoğrafa' ilişkin ilginç açıklama!

Gazete Emek- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un cenazesine saldıranlardan biri ile karakolda çektirdiği fotoğrafa ilişkin konuştu. 


HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıran kişilerden Murat Alp'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yla karakolda çekilen fotoğrafı ortaya çıkmıştı. Alp, fotoğrafı kendi sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Süleyman Soylu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada fotoğrafın doğru olduğunu kabul etti.

Soylu açıklamasında, orada olduğunu duyan mahalle sakinlerinin karakoldan çıkmadan kendisi ile fotoğraf çektirdiğini ifade etti. Açıklamanın devamında, fotoğraf çektirenlerden birinin de daha sonra gözaltına alındığını belirtti. Soylu'nun fotoğrafı eleştirenlere "aşağılıksınız" demesi dikkat çekti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle:


KILIÇDAROĞLU'NDAN SOYLU'YE TEPKİ

Ankara'da Zülfü Livaneli  Kültür Merkezi açıldı. Açılışa  katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun  HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıranlardan biriyle çekilen fotoğrafına tepki gösterdi.  Kılıçdaroğlu: "Bu toprakların mayasında barış vardır aslında, az önce söz edildi Karacaoğlan, Dadaloğlu, Mevlana bu toprakların insanıdır. Bu topraklarda hep birlikte huzur içinde yaşamak isteriz. Tarihte tanık olmadığımız olayları şimdi yaşamaya başladık. 80 yaşında bir kadının gömülmesine , defnedilmesine karşı çıkıyorsanız, mezarı burada olmasın diyorsanız bunu içimize sindirmemiz mümkün değildir. Sorun şunu veya bunu kınamak değil arkadaşlar, sorun Türkiye bu atmosfer nasıl geldi, kim taşıdı buraya? Peki bu gerginlik toplumu nereye kadar götürecek. Siyasetin görevi toplumu ayrıştırmak kutuplaştırmak değildir. Siyasetin görevi Türkiye'yi uygar toplumun bir parçası haline getirmektir. Nasıl oldu da Türkiye'yi bu hale getirenlerle birlikte bir ülkenin İçişleri Bakanı oturup beraber fotoğraf çeker. Mezara saldıranlarla oturup fotoğraf çekileceksiniz. Üstelik nerede karakolda çekeceksiniz fotoğrafı. Bu ne demektir istediğiniz kadar istediğiniz kişinin mezarına saldırabilirsiniz , sizin tek güvenceniz benim  demektir bu fotoğraf. O fotoğrafı çektiren kişinin siyasette, inançta , ahlakta, hayatta  yeri yoktur" diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Necmi Cengiz 2017-09-16 22:47:24

Soylu denen soysuz bu halk gercekten senden daha alcak olmasaydi sen o halkin iradesi ile o mevkiye gelmiş biri olarak onlara hakaret etmene ragmen hala o mevkide durman bu halkin gerçekten alcak oldugunu ıspatlıyor