Trafik magandalarının savcılık ifadesi: Eğer camı açmış olsalardı özür dileyecektik!

İstanbul’da trafikte hamile bir kadının aracına saldıran Hasan ve Hüseyin Sel, mahkemece tutuklandı. Öte yandan saldırganlardan birinin elini sıkan polis memuru grevden alındı.

Trafik magandalarının savcılık ifadesi: Eğer camı açmış olsalardı özür dileyecektik!

İstanbul’da trafikte hamile bir kadının aracına saldıran Hasan ve Hüseyin Sel, mahkemece tutuklandı. Öte yandan saldırganlardan birinin elini sıkan polis memuru grevden alındı.

09 Temmuz 2019 Salı 09:20
Trafik magandalarının savcılık ifadesi: Eğer camı açmış olsalardı özür dileyecektik!

Gazete Emekİstanbul’da trafikte hamile bir kadının aracına saldıran Hasan ve Hüseyin Sel, mahkemece tutuklandı. Öte yandan saldırganlardan birinin elini sıkan polis memuru grevden alındı.

‘CAMI AÇSAYDI ÖZÜR DİLEYECEKTİK’

Hasan Sel savcılıktaki ifadesinde, emniyette verdiği ifadesini tekrar ettiğini belirterek, “Sadece camı açınca derdinin ve sıkıntının ne olduğunu sormak niyetindeydim. Kardeşim bir taraftan bana ‘Gerek yok gel gidelim, boş ver kötü saz sahibinindir’ şeklinde söylüyordu. Olayın bu aşamaya gelmiş olması nedeniyle bir anlık heyecanla, şahsın aynasına zarar verdim. İki araç birbirine bitişik olduğu için geçmek için diğer aracın kaputuna bastım. O anki psikolojimle kaputta zıpladım. Kesinlikle hamilelikle ilgili bir şey duymadım.” dedi.

Olay sırasında üzerinde bulunan silahın taşıma ruhsatlı olduğunu kaydeden Hasan Sel, “Kesinlikle çıkarmam, teşhir etmem ve elimi belime dahi getirmem söz konusu değildir. Bu olay nedeniyle çok üzgünüm. Tahrik sonucu meydana gelmiştir. Kasten çarpma ve öncesinde hakaretler mevcuttur. Yine de şahısların uğradıkları maddi ve manevi zararları gidermek isterim. Bizim de çoluk çocuğumuz vardır. Ayrıca özür dilemek de isterim” ifadelerini kullandı.

Şüpheli Hüseyin Sel de savcılıktaki ifadesinde olay sırasında yaşadıklarını anlatarak, şunları kaydetti: “Eğer camı açmış olsalardı özür dileyip ağabeyimi de alıp götürecektim. İçeriden kesinlikle bir ses duymadık. Ben bayanın olduğu hiçbir araçla diyaloğa kesinlikle girmem. Hamilelik olayını sosyal medyadan öğrendik. Bu olaydan dolayı çok üzgünüm. Maddi manevi zararlarını giderip, özür dilemeye hazırım. Firmamız ve ailemiz bu durumdan zarar görmüştür. Biz de hakaret ve mala zarar verme nedeniyle şikayette bulunduk. Ancak duruma göre şikayetimizi geri çekeriz.”

Ayrıca Hasan Sel’in sürücü belgesi, Karayolları Trafik Kanunu’nun 45 ve Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 90. maddesine istinaden Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik hükümleri doğrultusunda sağlık şartları gereğince geçici olarak geri alındı.

Polis merkezinde işlemleri tamamlanan Sel kardeşler, “Kara, Deniz Hava veya demir yolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” maddesinden de adli işlem yapılarak, savcılık tarafından tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Hakimlik, Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in tutuklanmasına karar verdi.

Polis görevden alındı

Öte yandan saldırganın elini sıktığı görüntülerin paylaşılmasının ardından tepki çeken Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amiri görevden alındı.

Polis hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Gaete Karınca

Son Güncelleme: 09.07.2019 12:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol