Türkiye'nin Twitter şampiyonu Haluk Levent

2019'u geride bırakırken Twitter'ın Türkiye gündemi de belli oldu. Bu yıl en çok konuşulanlar arasında müzisyen Haluk Levent'in kurucusu olduğu yardım platformu AHBAP yer aldı. Haluk Levent 2019’da en çok konuşulan ünlü isim oldu.

12 Aralık 2019 Perşembe 00:24
Türkiye'nin Twitter şampiyonu Haluk Levent

Gazete Emek-  Güney Koreli pop müzik grubu BTS de en çok konuşulanlar arasında yerini aldı. Türkiye’de Twitter’ın 2019 sohbetlerinde en çok adı geçen isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olurken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Athena’nın solisti Gökhan Özoğuz da sohbetlere ağırlığını koydu.

En çok retweet edilen tweet ve en beğenilen tweetlerden biri, Galatasaray’ın transfer ettiği futbolcu Falcao’nun gelişini duyurduğu Tweet oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun #BirlikteKazandık hashtagiyle seçim sonrası paylaştığı duyuru tweet’i ve Fatih Terim’in “look at the tabela” tweet’i de en beğenilen tweetler arasında yer aldı.

Survivor 2019 da bu yıl çok konuşulan televizyon olaylarındandı. En çok konuşulan oyuncu ise Kadın dizisinde yer alan Feyyaz Duman oldu.

Dizide Arif karakterini canlandıran Duman'a atfen #arifgibisevmek hashtagi de listelere girdi.

Eğlence kategorisinde ise en çok kullanılan hashtaglerde bu sene final yapan Game of Thrones (#GoT) yer aldı.

En fazla etkileşime geçilen isimler ise şöyle oldu, Haluk Levent, Cem Yılmaz, Atilla Taş, Fatih Terim ve Levent Üzümcü. 


Kaynak: Duvar

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol