Tutuklanan kanser hastası Ayten Sarıkaya Kesler serbest bırakıldı

“Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla tutuklanan ve kararın ardından bayılması üzerine hastaneye kaldırılan kanser hastası Ayten Sarıkaya Kesler’in avukatının itirazı üzerine serbest bırakılmasına karar verildi.

13 Şubat 2020 Perşembe 12:06
Tutuklanan kanser hastası Ayten Sarıkaya Kesler serbest bırakıldı

Gazete Emek- Kanser hastası olan Ayten Sarıkaya Kesler, 11 Şubat sabahı İsviçre’den İstanbul’a geldiği sırada İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alınarak karakola götürülmüştü.

Sarıkaya Kesler çıkarıldığı mahkemece, sosyal medya paylaşımları nedeniyle “örgüt propagandası yapmak” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

Karar sonrası adliyede bayılan ve hastaneye kaldırılan Sarıkaya Kesler’in kanser hastalığının bütün vücuduna yayıldığı ve kemoterapi tedavisinin devam ettiği belirtilmişti.

Tutukluluğuna itiraz kabul edildi

Avukatı Gülizar Tuncer tarafından, 53 yaşındaki Sarıkaya Kesler’in tutukluğuna yapılan itiraz kabul edildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Sarıkaya Kesler’in sağlık raporlarını da göz önünde bulundurarak, tahliyesine hükmetti.

Tuncer, müvekkilinin hastalığının ağır olduğunu, hem İsviçre’deki hem de Türkiye’deki sağlık raporlarını mahkemeye sunduklarını belirtti.

Avukat Tuncer, Sarıkaya Kesler’in fiziki ve ruhsal olarak çöküntü içinde olduğunu, bu sabah itibari ile taburcu edildiğini ancak evde doktor gözetiminde kalacağını ifade etti.

Kaynak: Gazete Karınca

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol