Uluslararası Koalisyon'un Sözcüsü Albay'dan Kürtçe mesaj

Uluslararası Koalisyon'un Sözcüsü Albay Myles B. Caggins, IŞİD'e karşı yürütülen mücadelede önemli roller üstlenen Demokratik Suriye Güçleri bünyesindeki (YPJ) kadın savaşcılar ile Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nden kadın savaşçıların fotoğraflarını paylaşarak kadınların, Koalisyonu'nun gücünü daha da artırdığını söyledi.

02 Kasım 2019 Cumartesi 21:07
Uluslararası Koalisyon'un Sözcüsü Albay'dan Kürtçe mesaj

Gazete Emek- Uluslararası Koalisyon'un Sözcüsü Albay Myles B. Caggins, IŞİD'e karşı yürütülen mücadelede önemli roller üstlenen Demokratik Suriye Güçleri bünyesindeki (YPJ) kadın savaşcılar ile Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nden kadın savaşçıların fotoğraflarını paylaşarak kadınların, Koalisyonu'nun gücünü daha da artırdığını söyledi.

Twitter hesabından Kürtçe ve İngilizce mesajlar yayınlayan Albay Caggins, Demokratik Suriye Güçleri'ni ve Peşmerge'yi etiketleyip, "Jin, Jiyan, Azadî, (kadın, Barış, Özgürlük) soganını "Kadın, Özgürlük, Güvenlik" diye yeni bir "versiyonla" paylaştı.

Albay Caggins mesajında, "IŞİD'e karşı savaşta kadınlar başından bugüne kadar savaş alanlarında yerlerini aldılar ve katılımlarıyla, farklılıklarıyla Koalisyonumuzu daha da güçlü kılıyorlar. Kadın, Barış, Güvenlik" dedi. 

Kaynak: Artı Gerçek

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol