Van'da gözaltılar için oturma eylemi yapan milletvekilleri danışmanlarının serbest bırakıldığını açıkladı

Van'da kayyum protesto etmek amacıyla parti binasından Maraş Caddesi'ne yürümek isteyen HDP'liler, polis müdahalesine maruz kalmıştı. Vekillerin darp edildiği ve gaz kullanılan müdahalede HDP'liler ablukaya alınmıştı.

26 Ağustos 2019 Pazartesi 09:15
Van'da gözaltılar için oturma eylemi yapan milletvekilleri danışmanlarının serbest bırakıldığını açıkladı

Gazete Emek-Gözaltıların ardından oturma eylemi başlatan HDP’li milletvekilleri Muazzez Orhan, Murat Sarısaç, Sait Dede, Abdullah Koç, Mensur Işık ve Şevin Coşkun'un eylemlerini gözaltındaki yurttaşlar bırakılıncaya kadar sürdüreceklerini söyledi.

Yürüyüşe polis müdahalesi sırasında vekil danışmanı Göksel Altuni ve İbrahim Genç, İpekyolu Belediye Meclis Üyesi ve Emek Partisi (EMEP) Van İl Temsilcisi Hayrettin Alan, Seyit Kılıç, Hasan Güven ve Kemal Yıldırım gözaltına alınmıştı.

Geç saatlerde Van milletvekili Muazzez Orhan twitter hesabından yaptığı açıklamada gözaltına alınan arkadaşlarının serbest kaldığını bu sözlerle duyurdu;

'Direnişimiz, bugün yapmak istediğimiz basın açıklamamız engellenerek göz altına alınan danışmanlarımız ve partili arkadaşlarımız  bırakılıncaya kadar devam etti. Direnerek kazanacağız.'

Son Güncelleme: 26.08.2019 09:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol