Gülistan Doku’nun ailesinden 'intihar mektubu' haberlerine yalanlama

Dersim’de 10 gündür kendisinden haber alınamayan ve baraj gölünde arama çalışması yapılan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun yurttaki odasında intihar mektubu bulunduğu iddia edildi.

14 Ocak 2020 Salı 13:45
Gülistan Doku’nun ailesinden 'intihar mektubu' haberlerine yalanlama

Gazete Emek- 5 Ocak’ta kaybolan ve ailesinin 6 Ocak’ta İl Emniyet Müdürlüğüne kaybolduğuna ilişkin yaptığı başvuru üzerine aranmasına başlanılan Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Gülistan Doku’ya ilişkin soruşturma sürdürülüyor.

Duvar'ın Anadolu Ajansı’na dayandırdığı habere göre Doku’nun ailesinin, kızlarının kaldığı öğrenci yurdundaki odasında bir intihar mektubu bulup savcılığa teslim ettiği, ayrıca daha önce de Doku’nun intihar ettiği değerlendirilen yerde kendisine ait bazı notlar, resmi evraklar ve makas bulunduğu iddia edildi.

Soruşturma kapsamında Doku’nun evli olan Rusya vatandaşı erkek arkadaşı Zainal Abarokov’un da aralarında olduğu bazı kişilerin ifadesine başvurulduğu belirtildi.

Arama çalışmaları, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cem Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu AFAD görevlilerinin yanı sıra Elazığ Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıçlar, jandarma su altı arama kurtarma dalgıçları, Munzur Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Derneği (MUDAK) gönüllülerinden oluşan 50 kişilik ekip tarafından yürütülüyor.

'HABER YALAN'

Mezopotamya Ajansı’nın geçtiği bilgiye göre Doku’nun ablası Aygül Doku, intihar mektubu olarak yansıtılan mektubun doğru olmadığını belirterek, “Geçen yıla dair bir şaka notudur. Gülistan dağınık biri olmasından kaynaklı arkadaşları kendisiyle dalga geçtiği için kardeşim de böyle bir not yazıp dolabına asmış, eşyaları arasında silik bir şekilde bulundu. Yapılan haber yalandır. İtibar edilmemelidir. Bu tür haberler hakkında gereken yerlere başvurularımız olacak. Bu tür haberler aile olarak bizi yıpratıyor. Kesin ve somut olmayan bilgilerden haberler yazılmasını istemiyoruz. Ayrıca aileye teyit edilmeyen her haber için biz de gerekli yerlere başvuracağız” dedi.

Kaynak: M.A

Son Güncelleme: 14.01.2020 14:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol