Bozdağ'dan ilginç iddia: YPG ile Suriye rejimi Afrin için pazarlık yaptı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, katıldığı canlı yayında son günlerde Suriye ve Rojava bölgesinde yaşananları değerlendirdi. Bozdağ, Afrin için Rejim ile YPG'nin pazarlık yaptığını iddia etti. 

Bozdağ'dan ilginç iddia: YPG ile Suriye rejimi Afrin için pazarlık yaptı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, katıldığı canlı yayında son günlerde Suriye ve Rojava bölgesinde yaşananları değerlendirdi. Bozdağ, Afrin için Rejim ile YPG'nin pazarlık yaptığını iddia etti. 

22 Şubat 2018 Perşembe 13:53
Bozdağ'dan ilginç iddia: YPG ile Suriye rejimi Afrin için pazarlık yaptı

Gazete Emek- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, katıldığı canlı yayında son günlerde Suriye ve Rojava bölgesinde yaşananları değerlendirdi. Bozdağ, Afrin için Rejim ile YPG'nin pazarlık yaptığını iddia etti. 


Bozdağ, "Suriye rejimiyle YPG pazarlık yaptı ama anlaşamadı. Bugüne kadar TSK'nın operasyonlarında, bırakın hayatını kaybeden, burnu kanayan bölgede tek sivil olmamıştır. Türkiye, bölgedeki terör örgütleri ve bunların teröristlerini temizleyene kadar, bu mücadeleye devam edecektir. Eğer orada rejim elbise değiştirip YPG/PYD kılığında oraya girerse, onlar hedeftir. Milisler girerse, onlar da hiç ayrıma tabi tutulmaz. Bu terör örgütlerinin yanında TSK'ya karşı kim mücadeleye girişirse, onlar bizim karşımızda hedef olur" diye konuştu.

Bekir Bozdağ dün Meclis'e sunulan seçim ittifakı teklifiyle ilgili şunları söyledi:

"Seçim ittifakı teklifinin en önemli sonuçlarından bir tanesi ittifaka katılan partilerin baraj sorununu aşma konusundaki kolaylıktır. Baraj 2 partinin, ittifakın aldığı oydan hesaplanacak. Vekil dağılımı da oy oranına göre dağıtılacak.İttifak koalisyon değildir. İktidar olmak için değil, seçim öncesi halkın önüne çıkmak için yapılan bir yöntemdir.İktidar, ittifakın güvenoyuna bağlı değildir. İttifaktan birisi iktidardan çekilirse iktidar düşmez."

'KOALİSYON İDDİASI ALGI OPERASYONU'

"Koalisyon iddiası algı operasoynu. Bu doğru değil. Sistemin doğası zaten koalisyona izin vermiyor. Hükümeti kurma yetkisini ve güvenoyunu halk veriyor, parlamentoya gerek yok... Koalisyonlardan çok çeken CHP, 'koalisyona geri dönüyoruz' diyor. Referandum öncesi de koalisyonları savunuyorlardı, bugün böyle diyorlar. Yapılan, seçim öncesi halkın önüne samimi bir şekilde çıkmaktır.

'SANDIK GÜVENLİĞİ KONUSUNDA HASSASİYETİMİZ VAR'

Sandık güvenliğine gelince, bu konuda hepimizin büyük hassasiyeti var. Türkiye'de seçim sistemi çok güvenli çünkü bizzat seçimi siyasi partiler kendisi yapıyor. Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde hepimiz biliyoruz ki PKK terör örgütü, kendi uzantısı olan siyasi partinin oy almasını sağlamak için çok büyük baskı yapıyor, tehdit yapıyor. Bu noktada sandık güvenliğini sağlama bakımından, esasında vatandaşımızın oyunun özgür iradesine uygun bir şekilde sandığa yansımasını temin etmek bakımından, vatandaşımızın iradesi üzerinde baskı kurmak isteyenlerin bu baskısını tamamen ortadan kaldırmaya dönüktür.

'CHP VE HDP İTTİFAK YAPACAK'

Bizim HDP ile CHP'nin bir ittifak içerisinde olacağını söylememiz kadar doğal bir şey yok. Resmen ittifak yaparlar mı, yaparlarsa dürüstlük olur, ahlaki olur. Ama yapmazlarsa da biz biliyoruz ki HDP'liler, CHP'liler seçimde birlikte hareket edecekler. CHP'nin bir ittifak içine girmeyeceği yönünde kanaate katılmıyorum. Kendilerini zaten bir ittifakın parçası olarak görüyorlar. Umarız ki dürüst davranırlar, bizim gibi açık, net olurlar."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol