Mazlum Kobani: Bölgemizde 3 bin 286 kişi kayıp

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Kobani, sosyal hesabı üzerinde yayımladığı mesajda Kuzey ve Doğu Suriye’de şu ana dek değişik çete örgütleri tarafından kaçırılan 3 bin 286 kişinin akıbetinin belirsiz olduğunu söyledi.

10 Ocak 2020 Cuma 13:16
Mazlum Kobani: Bölgemizde 3 bin 286 kişi kayıp

Gazete Emek- Bu tür suçları işleyen çete üyelerinin ve yapıların ortaya çıkması ve cezalandırması için bir soruşturma komisyonu kurdukları bilgisini paylaşan Ebdi, komisyonun failleri ortaya çıkararak kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

Ebdi, konuyla ilgili yaptığı paylaşımlar şöyle: 

“Kayıp kişilere ilişkin bize düşen sorumluluğun gereğini yapmaktır. Şu an 3 bin 286 kişinin akıbeti bilinmemektedir. Bunlar, Kobani, Afrin ve Cizre bölgelerinden kaçırılmış durumdadır. Bunlardan 544 kişi IŞİD, Suriye Watan İttifakı grupları 2 bin 368 kişi ve Suriye rejimi güvenlik kaynaklarınca 378 kişi kaçırılmıştır. Ve bunlardan 8 kişi de denetimimiz altında olan bölgelerde kaybolmuştur.
 
İşlenen bu suçlara karışan kişileri tespit etmek ve cezalandırmak üzere denetimimiz altında bulunan bölgelerde kaybolan kişiler üzerine bir Soruşturma Komitesi oluşturmuş durumdayız. En kısa süre içerisinde sonuçları kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

Kaynak: Artı Gerçek

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol