TSK, Şengal ve Rojava'yı Havadan Bombaladı!

TSK, Şengal ve Rojava'yı Havadan Bombaladı!

25 Nisan 2017 Salı 11:54

GazeteemekRojava ve Şengal bölgesi ilk defa Türk Silahlı Kuvetleri (TSK) tarafından havadan bombalandı. Gece saat 2'de savaş uçakları tarafından Şengal Dağı ve Rojava bombalandı. 


Rûdaw, Şengal’e yönelik saldırıda 5 peşmergenin yaşamını yitirdiğini, 9 peşmergenin yaralandığını duyurdu. Şengal Dağı’nda bulunan ve hedef alınan Deri Geli Kesre bölgesinin, bombardımandan önce Ezidilerin oluşturduğu Şengal Direniş Birlikleri (YBŞ) tarafından boşaltıldığı belirtildi. Şengal’de yoğunlukla Ezidi nüfusu yaşıyor.

Rojava’da ise bazı YPG noktaları bombalandığı açıklandı.

Genel Kurmay'dan operasyon açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı hava operasyonuna ilişkin şu açıklamayı yaptı “Uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız kapsamında 25 Nisan 2017 günü saat 02.00’de, Irak kuzeyi/Sincar Dağı ve Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgelerine hava harekatı icra edilmiş ve belirlenen terörist hedefleri tam isabetle vurulmuştur. PKK ve bu örgütün Suriye ve Irak’taki uzantıları tarafından, Suriye ve Irak kuzeyi, ülkemize terörist, silah, mühimmat ve patlayıcı madde aktarılması maksadıyla; özellikle son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu bölgelerden ülkemize sızdırılan teröristler ve aktarılan silah ve malzemeler, hudut karakollarımıza yönelik taciz ve saldırılarda ve son olarak da Diyarbakır’da tünel kazılarak toplu yıkım ve ölümleri amaçlayan bir terör eyleminde kullanılmıştır.”

Bombardıman sonrası bazı görüntüler Rudaw tarafından paylaşıldı.

Son Güncelleme: 25.04.2017 12:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol