AKP'den '3 dönem kuralı' açıklaması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Üç dönem kuralı, büyük oranda uygulanacak. Belki istisnai anlamda bazı illerde bazı arkadaşlarımızın devam etmesi için bir karar alınabilir. Çok başarılı olan arkadaşların bir kısmının bir şekilde devam etmesi olabilir. Ama kural uygulanacaktır." dedi.

15 Kasım 2018 Perşembe 10:44
AKP'den '3 dönem kuralı' açıklaması

Gazete EmekAKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Üç dönem kuralı, büyük oranda uygulanacak. Belki istisnai anlamda bazı illerde bazı arkadaşlarımızın devam etmesi için bir karar alınabilir. Çok başarılı olan arkadaşların bir kısmının bir şekilde devam etmesi olabilir. Ama kural uygulanacaktır." dedi.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Haber Global canlı yayınında yerel seçime ilişkin konuştu. Yerel seçimler için resmi takvimin sürdüğünü ve çalışmalara devam  ettiklerini belirten Kurtulmuş, 18 Kasım'da bütün şehirlerde temayül yoklaması,  ardından kamuoyu yoklamaları yapacaklarını söyledi. Sürecin sonunda her ilde aday  tanıtım toplantıları gerçekleştirileceğini bildiren Kurtulmuş, "Bu seçim öyle  herhangi bir şekilde ahbap çavuş ilişkisi ile 'benim arkadaşım, benim tanıdığım'  şeklinde olmayacak. Gerçekten kamuoyunda karşılığı olan temiz ve ilkeli siyaseti  benimsemiş, niteliği olan isimleri ortaya koymak mecburiyetindeyiz." diye  konuştu.

Kurtulmuş, "Üç dönem  kuralı, büyük oranda uygulanacak. Belki istisnai anlamda bazı illerde bazı  arkadaşlarımızın devam etmesi için bir karar alınabilir. Çok başarılı olan  arkadaşların bir kısmının bir şekilde devam etmesi olabilir. Ama kural  uygulanacaktır. Bunun esnetilmesi istisna olur." dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Anahtar Kelimeler:
AKPNuman Kurtulmuş
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol