AKP'den istifa eden Yeneroğlu'ndan Ünal'a: Herkes kendine yakışanı yapar

AKP'den istifa eden Bağımsız İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın bir televizyon kanalında kendisine yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Yeneroğlu, "Ayrılırken kardeşlik hukukunun muhafazasını arzu ettim. Kardeşlik hukuku ihlal edilirse cevap vereceğimi belirtmiştim" diyerek "Herkes kendine yakışanı yapar. Gözleri olup görmeyeni, kulakları olup duymayanı, dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir" ifadesini kullandı.

01 Kasım 2019 Cuma 12:26
AKP'den istifa eden Yeneroğlu'ndan Ünal'a: Herkes kendine yakışanı yapar

Gazete EmekAKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın "Eleştirin varsa tweet atmazsın" sözlerine partisinden istifa eden Mustafa Yeneroğlu, “Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi? Herkes kendine yakışanı yapar” diyerek yanıt verdi. Eleştirilerini parti toplantılarında dile getirdiğini vurgulayan Yeneroğlu, "Her şeyden önce MKYK AK Parti’nin haremidir. Bunu ihlal eden ben olmadım. Bulunduğum kurullarda ve toplantılarda uyarılarımı yaptığımı tüm arkadaşlarım bilir" dedi. 


 
Yeneroğlu, Mahir Ünal’ın açıklamalarını paylaşarak şunları belirtti: 

“Ayrılırken kardeşlik hukukunun muhafazasını arzu ettim. Kardeşlik hukuku ihlal edilirse cevap vereceğimi belirtmiştim. Herşeyden önce MKYK Ak Parti’nin haremidir. Bunu ihlal eden ben olmadım. Bulunduğum kurullarda ve toplantılarda uyarılarımı yaptığımı tüm arkadaşlarım bilir.

Bu iddia rasyonaliteden o kadar yoksun ki, dışarda konuşup içerde söylemeyene hayrola diye sorarlar herhalde! Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi? Herkes kendine yakışanı yapar.Gözleri olup görmeyeni,kulakları olup duymayanı,dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir.”

MAHİR ÜNAL NE DEMİŞTİ?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN Türk’te katıldığı programda şunları söylemişti:

“Mustafa bey benim takdir ettiğim, sevdiğim bir siyasetçiydi. ‘İdi’ diyorum bakın. Bu süreçte Mustafa Yeneroğlu bu partinin en yüksek kurulu MKYK üyesiydi. MKYK ayda bir toplanır. Eleştirin varsa orada dile getirirsin. (Huzursuzluk, insan hakları dedi, siz duymadınız mı?) Ben hiç duymadım.

“ELEŞTİRİN VARSA TWEET ATMAZSIN”

Eleştirin varsa Tweet atmazsın orada dile getirirsin. Siz orada bunları dile getirmeyeceksiniz… Hele hele açıklamasında ‘efendim ben demokratik olmayan bir ülkede yetişmiş bir insanım’… Almanya’dan Avrupa’dan bahsediyor.

“GİDERKEN FİTİL ATTI GİTTİ”

İslamafobinin, ırkçılığın yükseldiği bir dünya üzerinden Türkiye’nin demokrasisine kriter biçen bir akılla karşı karşıyayız. Bir siyasi parti kendi meselelerini kendi kurullarında görüşür. Bir siyasi partinin en üst kurulunda yer alan birisi medya üzerinden genel başkanıyla partisiyle konuşmaz. Zaten istifa edecekti. Giderken de bir fitil attı gitti. Kimmiş o rahatsız olanlar? Biz istifa beklemiyoruz.”

Kaynak: Cumhuriyet

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol