AKP Sözcüsü Çelik'ten Kaz Dağları savunması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, basın toplantısı düzenliyor. Çelik açıklamasında, "Çalışma yapılan yer Kaz Dağları değildir. Söz konusu yer Kaz Dağları'na 40 kilometre uzaktadır" ifadelerini kullandı.

AKP Sözcüsü Çelik'ten Kaz Dağları savunması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, basın toplantısı düzenliyor. Çelik açıklamasında, "Çalışma yapılan yer Kaz Dağları değildir. Söz konusu yer Kaz Dağları'na 40 kilometre uzaktadır" ifadelerini kullandı.

06 Ağustos 2019 Salı 21:06
AKP Sözcüsü Çelik'ten Kaz Dağları savunması

Gazete Emek- AKP Sözcüsü Ömer Çelik, basın toplantısı düzenliyor. Çelik açıklamasında, "Çalışma yapılan yer Kaz Dağları değildir. Söz konusu yer Kaz Dağları'na 40 kilometre uzaktadır" ifadelerini kullandı.

Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Türkiye mazlumlara şemsiye olacak bir konumdadır. Müttefiklerimizden olumlu bir yaklaşım bekliyoruz. İttifak dayanışması temeldir. Dünyanın başka yerlerinde NATO hassasiyetinin altını çizenlerin, Türkiye söz konusu olduğunda bu kaygıları geri plana iten yaklaşımları kabul görmeyecektir. Müttefiklerimizden olumlu bir yaklaşım bekliyoruz.

FIRAT'IN DOĞUSU'NA OPERASYON

Türkiye kendi adımlarını atacak kapasiteye sahiptir. Güney sınırlarımızda müttefiklerimizle birlikte barış koridoru kurmak istiyoruz. Esasında Suriye'nin kuzeyindeki bu durumun ulusal bir güvenlik konusu olduğunu herkes kabul ediyor. Türkiye'nin takviminin kısaldığını söylemeyelim.


 
CHP, seçim mi var, saf mı sıklaştırıyor gibi basiretsiz bir ifade kullandı. Meseleyi basit bir polemikle geçiştirmeye çalışmak akıllara başka şeyler getiriyor. Suriye konusu gündeme geldiğinde niçin bu kadar stresli açıklamalar yapıyorlar.

Ne zaman bir açılış yapılsa CHP'den aynı polemik geliyor. Bu eserlerin yapılmaması gerektiğini ifade ediyorlar. Başka bir siyaset üretemiyorlar. Tüm bu süreçlerde Türkiye'ye kazandırılan eserler, yatırım modellerinden hangisi uygunsa ona göre hayata geçirildi. Şayet bu projeleri onların savunduğu gibi yapsaydık, yap-işlet-devret gibi modelleri kullanmasaydık, birçok şeye imza atamayacaktık.

ABD'DEKİ SALDIRILAR

Teksas'ta bir saldırı geldi. ABD'de hayatını kaybedenlere baş sağlığı diliyoruz. Teksas saldırganı ile Yeni Zelanda'daki saldırganın ideoloji arasında bu kadar güçlü bir bağ çıkmasına dikkat edilmelidir.

EKSENİMİZ ANKARA'DIR

Türkiye'nin ekseni Ankara'dır. Geçmişte Ortadoğu ve Asya'ya olan yakın ilgimizi Türkiye'de eksen kaybı var diyorlardı. Dünya artık eski sabit eksenlerde dönmüyor. Bundan 5 yıl önce aklımıza gelmeyecek konular gündem oluyor. Dünyanın bilinen ittifaklarının çatladığını net olarak görüyoruz. Asya ile kadim ilişkilerimiz bulunmakta. Yeniden Asya demek ilişkilerin sıkılaştırılması demektir.

KAZ DAĞLARI KONUSU

Çalışma yapılan yer Kaz Dağları değildir. Söz konusu yer Kaz Dağları'na 40 kilometre uzaktadır. Ağaçlandırma meselesi bizim için çok hassastır. Konuyla ilgili gerekli hassasiyete hükümetimiz sahiptir. Bölgede kesilen ağaçların miktarı kadar fidan dikilmiştir. ÇED raporuna aykırı bir duruma kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Siyanür konusunda söylenenlerin de doğru olmadığı bir çok uzman tarafından söylenmektedir. Gerçek çevreci dostlarımıza kapılarımız her zaman açıktır. Herhangi bir diyalog eksikliği söz konu değildir.

KILIÇDAROĞLU'NUN 'GALOŞ' SÖZLERİNE TEPKİ

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'ın tarlada galoşla çektirdiği fotoğrafa ilişkin "Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz" sözleriyle ilgili de konuşan Çelik, "CHP Genel Başkanı'nın taziye evine galoşla giydiğini görürüz. Cumhurbaşkanımızın halkımızla iç içe olmasını eleştirecek son kişi CHP Genel Başkanıdır. Cumhurbaşkanımızla halkımız arasında bir perde, filtre yoktur. Sürekli olarak vatandaşımızın sofrasındadır, evindedir. Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği yer bir tarla. Kendisi taziye evine giriyor. Bu resmi saklayın. Eve galoşla girildiği görülmüştür. Siyasi etik meselesi, siyasi etik, ahlak siyasetin nefes aldığı alandır. Siyaset sandıkta kurulur, etikle nefes alır. Siyasi etik diyenlerin sürekli olarak bunun altına başka maddeler, hesaplaşmalar yerleştirdiklerini gördük. Herhangi bir odağın, partinin, kurumun siyasi etikle ilgili laf etmesi için kendi siyasetindeki toksinleri atması lazım. CHP için bunun başlangıcı İş Bankası hisselerinin Hazine'ye devretmeleri olur. Atatürk'ün vaziyetinde söz konusu edilen kendisinin bunu CHP'ye devredilmesiyle ilgili olarak bu gelirlerin Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu'na verilmesiyle ilgilidir. 4-5 kez Türk Dil Kurumu ve Tarih Kurumu'na ödememişler mahkemelik olmuşlardır. Bu hisselerin CHP'ye verildiği zamanlarda CHP ile devlet özdeşti. Atatürk'ün bu hisseleri aslında Türk milleti adına Hazine'ye bıraktığı açıktır. CHP'nin yapması gereken bunları Hazine'ye devretmesidir. 5 kere Atatürk'ün vasiyetine aykırı bir şekilde bu hisseleri Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu'na ödememişlerdir. CHP siyasi bir detoks yapmalıdır. Önce hisseleri Hazine'ye devretsinler ve siyasi etikle ilgili söylediklerini ciddiye alalım. Önce herkes kendi evinin önünü süpürsün" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol