Babacan'dan Davutoğlu'na ilişkin açıklama

Ali Babacan'dan Ahmet Davutoğlu açıklaması: Nihai hedefler çok önemli. Tarz, üslup, metot, yani oralarda ciddi bir ayrışmamız var.

14 Mart 2020 Cumartesi 22:53
Babacan'dan Davutoğlu'na ilişkin açıklama

Gazete Emek- Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile AKP hükümetinde birlikte çalıştıklarını hatırlattı. Babacan AKP sonrasındaki süreç içinse, “Bir arada olmak mümkün olmadı” dedi.

Medyascope’ta Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtlayan Babacan, yeni parti kurma sürecinde neden Davutoğlu ile birlikte hareket etmedikleriyle ilgili şunları söyledi:

“Ahmet Bey’le tanışmamız 2002. Hükümetin ilk kurulduğu yıllar. Daha önce tanımıyordum ama iyi bir ilim adamı olarak, saygın bir ilim adamı olarak sadece ismen duymuştum. Daha sonra yakın çalıştık, çok yakın çalıştık. Ancak bu AK Parti’den ayrılma, daha sonra yeni bir hareket başlatma sürecine bakarsanız başlangıcı, yöntem, kronoloji tamamen farklı seyrediyor bugüne kadar.
Türkiye’deki sorunların tespiti konusunda ortak görüşler tabii ki olabilir, ama nasıl bir Türkiye görmek istiyoruz ve bunu nasıl bir ekiple yapmak istiyoruz? Bu önemli. Yine nihai hedefler çok önemli. Tarz, üslup, metot, yani oralarda ciddi bir ayrışmamız var. Onun için bir arada olmak mümkün olmadı.”

Kaynak: Duvar

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol