Bahçeli'den Brunson açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'den Brunson açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

16 Ekim 2018 Salı 11:22
Bahçeli'den Brunson açıklaması

Gazete EmekMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-Gazze'de barışçıl gösterilerini yapan kardeşlerimize İsrail, ateşle karşılık vermiştir. İsrail çocuklara silah doğrultacak kadar gözünü kan bürümüştür. Terör yöntemlerini kullanarak mazlumların kanını döken İsrail'in arayıp bulamadığı vedasına kavuşacağını ümit ediyorum.

-Ağzında tek dişi kalmış emperyalizm canavarına Allah şahit ki yutulmayacağız

-Suriye ve Irak topraklarına tutunup ülkemizi kaosa sokacak bir senaryo ikmal ediliyor. ABD terör örgütleriyle hedef birlikteliği yapıyor. ABD kararını netleştirmelidir. Müttefiki Türkiye mi, PKK/YPG midir?

-ABD nereye varmak istiyor? Fırat'ın batısında sinsi hesabı ayağına dolanan, saha dışı bırakılan ABD, Fırat'ın doğusuna gözünü dikmiş durumdadır.

-ABD, müttefiki olan Türkiye'yi pervasızca tehdit etmektedir. Biz bundan sonra nasıl NATO çatısı altında çalışacağız. Fırat'ın doğusu tehdit olmaktan çıkarılmalıdır. Türk milletinin beklenteisi bu yöndedir. 

-Herkesin gözü önünde evanjelist bir papaz geçip gitmiştir. Bu papaz ki Türkiye-ABD ilişkilerini zehirlemiştir. Hakkında ciddi suçlamalar bulunan Brunson 9 Aralık'ta cezaevine konulmuştur. Brunson'un terör örgütleriyle ilişki ve irtibatı olduğu söylendi. FETÖ ve PKK adına suç işleyip casusluk yaptığı ifade edildi. ABD Başkanı papazla yatıp papazla kalktı. Yaptırım tehditleri savurdu. 

-Ekonomik operasyonlarla Türkiye'nin geri adım atması hedeflendi. Türkiye ve ABD tarihin en kötü ilişki durumuna paldır küldür gerileyerek çakıldı. Brunson'un ev hapsine alınması fayda etmedi, kanamayı durdurmadı.

-Papaz'ın yattığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmiştir. Trump kendisini sanki Afganistan'dan, Irak'tan gelen askerler gibi karşılamıştır.İlk bakışta ve yüzeysel olarak diyebiliriz ki; papaz gitmiş kavga bitmiştir. Anlaşılan papaz büyüsü de bozulmuştur. Trump'ın Türkiye hisleri şıpsevdi gibi bir anda değişmiştir. Sayın Cumhurbaşkanına teşekkürü ihmal etmemiştir. Seviyesiz Trump'ın yerini sempatik Trump almıştır.

-Trump'ın hâli oyuncağı alınınca küsen, verilince sevinen çocuklar gibidir. Böyle devlet adamı alınmaz. Böyle bir durumda Türkiye-ABD ilişkileri istikrarlı kalamaz.

-Casuslar ülkemizde cirit atacak, kiliseler istihbarat aparatı gibi çalışacak, misyonerler vızır vızır nifak saçacak, yetmedi Pensilvanya'da FETÖ'cüler cirit atacak biz de görmeyeceğiz, bu mu arzu ediliyor?

Kaynak: Cumhuriyet

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol