Başak Demirtaş, İnce'nin ziyaretini değerlendirdi

HDP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Muharrem İnce’nin ziyaretinden memnun olduğunu belirterek, kapısının Erdoğan, Akşener, Perinçek ve Karamollaoğlu'na da açık olduğunu söyledi.

Başak Demirtaş, İnce'nin ziyaretini değerlendirdi

HDP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Muharrem İnce’nin ziyaretinden memnun olduğunu belirterek, kapısının Erdoğan, Akşener, Perinçek ve Karamollaoğlu'na da açık olduğunu söyledi.

11 Haziran 2018 Pazartesi 16:36
Başak Demirtaş, İnce'nin ziyaretini değerlendirdi

Gazete EmekHDP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Muharrem İnce’nin  ziyaretinden memnun olduğunu belirterek, kapısının Erdoğan, Akşener, Perinçek ve Karamollaoğlu'na da açık olduğunu söyledi.

HDP'nin cezaevinde bulunan Cumhurbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, bugün kendisini ziyaret edecek CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin ziyaretini değerlendirdi.

Başak Demirtaş, Muharrem İnce’nin ziyaretini memnuniyetle karşıladığını belirterek, diğer adaylara da kapısının açık olduğunu söyledi.

HDP’nin seçim standını ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Demirtaş, DHA'nın geçtiği habere göre şunları söyledi:

"Eşim çalışmaları merak ediyor"

“Cezaevinde bulunan eşim dışarıda yapılan çalışmaları merak ediyor. Onun için seçim stantlarına giderek çalışan partilileri ziyaret ediyorum. Eşim siyaseten rehin alınarak cezaevine konuldu. Arkasından gece gündüz demeden iftiralar ve hakaretler yağdırılıyor. Yani bu eleştiriler seviyesiz ve saygısızca. Eğer ki korkmuyorsanız çıkarın o zaman oda sözünü meydanlarda size söylesin cevabını öyle versin.''

“Ziyaret insani ilişkilere hizmet ediyor”

“Muharrem İnce bize gelecek. Tabii memnuniyetle ağırlayacağım. Sayın Erdoğan, Akşener, Perinçek ve Karamollaoğlu'da gelse onlara da evimin kapısı her zaman açıktır. Bu yapılan anlamlı jest siyasetten daha ziyade insani ilişkilerin güçlenmesine hizmet ediyor."

“Yaratıcılığı beni de şaşırtıyor”

“Seçim yarışı tamamen eşitsiz ve adaletsiz şekilde yürütülüyor. Biliyorsunuz adaylardan birisi devletin bütün imkanlarını kullanabiliyor. Diğer adaylar az da olsa kamuoyunda seçmenleriyle halkıyla buluşup propagandasını yapabiliyor. Ama diğer taraftan Demirtaş dört duvar arasında bir hücrede seçim çalışması yürütmeye çalışıyor.''

“Cezaevinde olması başlı başına çok büyük bir engel ve zorluktur. Ama biliyorsunuz Demirtaş her şeye rağmen umudu korumayı ve büyütmeyi biliyor. Yaratıcı özelliğiyle her seferinde tüm halkımızı olduğu gibi beni de şaşırtmayı başarabiliyor. Gece gündüz demeden meydanlarda televizyonlarda tamamıyla hukuksuz ve asılsız iftiralar ile hakaretler ediliyor. Ama bu iftira ve hakaret ettiğiniz kişi cezaevinde ve dört duvar arasında bunu tabii ki etik bulmuyorum. Evet, öfkeliyiz ama bu öfkemizi de mutlaka sandığa yansıtacağız. Yapılan bu bütün haksızlıklar ve hukuksuzluklar ile zulme karşı halkımız gereken cevabı 24 Haziran'da verecektir mutlaka." 

Kaynak: Bianet
 

Son Güncelleme: 11.06.2018 16:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol