Çavuşoğlu'ndan CHP'ye 'HDP ile ittifak' tepkisi

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) HDP üzeriden tepki gösterdi. Çavuşoğlu 'İttifaklar diyoruz, kimler kimlerle ittifak kurdu, omuz omuza, el ele yürüyor. Farkındasınız değil mi? CHP kimle ittifak kurdu? HDP kimin güdümünde, kimin kuklası?' dedi.

Çavuşoğlu'ndan CHP'ye 'HDP ile ittifak' tepkisi

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) HDP üzeriden tepki gösterdi. Çavuşoğlu 'İttifaklar diyoruz, kimler kimlerle ittifak kurdu, omuz omuza, el ele yürüyor. Farkındasınız değil mi? CHP kimle ittifak kurdu? HDP kimin güdümünde, kimin kuklası?' dedi.

11 Şubat 2019 Pazartesi 18:35
Çavuşoğlu'ndan CHP'ye 'HDP ile ittifak' tepkisi

Gazete Emek- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) HDP üzeriden tepki gösterdi. Çavuşoğlu 'İttifaklar diyoruz, kimler kimlerle ittifak kurdu, omuz omuza, el ele yürüyor. Farkındasınız değil mi? CHP kimle ittifak kurdu? HDP kimin güdümünde, kimin kuklası?' dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Antalya'da, AKP'nin Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz'ün Güllük Caddesi'ndeki seçim ofisinin açılışına katıldı. AKP Antalya milletvekilleri Atay Uslu, Kemal Çelik, İbrahim Aydın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy'un da bulunduğu açılış töreni, miting havasında gerçekleşti.

Törende Manavgatlılara seslenen Bakan Çavuşoğlu, bir seçim ofisi açılışı olmasına rağmen, sanki 15 günlük miting hazırlığı yapılmış gibi kalabalık olduğunu belirterek, Manavgatlılara teşekkür etti. Bakan Çavuşoğlu, “Bir miting yapsak ancak bu kadar kalabalık olur. Bu kalabalık, coşku, birliktelik ve dayanışma esasen 31 Mart akşamının müjdesini şimdiden veriyor. Manavgatlılar burada 31 Mart'ta Manavgat artık gülecek diyor, Hasan Öz kardeşimle beraber gülecek diyor" dedi.

'İZMİR'DE YÜZLERCE CHP'Lİ YANIMIZA GELDİ' 

Bu seçimin sadece ittifaklar bakımından değil, milletin duyguları bakımından da farklı bir seçim olduğunu dile getiren Bakan Çavuşoğlu, “İzmir'de de gördüm, başka şehirlerde, Çankaya'da da gördüm. Millet ne diyor biliyor musunuz, 'Biz bu kadar ideolojik takıntılarla hep oy verdik, yine verdik ama bizi enayi yerine koydular, artık ideoloji bir tarafa, bitti.' İzmir'de diyorlar ki, 'Ne olur gelin artık İzmir'de bizim de hizmete ihtiyacımız var, biz de hak ediyoruz' diyorlar. Alsancak'ta yürüyoruz, yüzlerce CHP'li gelip gayet samimi, hiç kimse de yok etrafımızda. Nihat Zeybekci ve Konak belediye başkanımızla üçümüz yürüyoruz. Bu kadar CHP'li geldi aynı şeyi söylüyor, bu millet artık uyandı, hizmet edenle hizmet etmeyeni biliyor. Artık Manavgatlılar da uyandı. Öyle boş laflarla, sloganlarla, Atatürk'ten geçinmeyle siyasetin, hizmetin olmayacağını gördü" dedi.

'ATATÜRK'TEN GEÇİNEN ASALAKLARA KARŞIYIZ'

Atatürk'ün kimsenin tekelinde olmadığını belirten Bakan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

“Biz Atatürk'e karşı değiliz, Atatürk ilkelerini benimsiyoruz, Atatürk'ün cumhuriyeti kurduktan sonra ortaya koyduğu vizyona, hedeflere Türkiye'yi ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. 'Muassır medeniyetler seviyesinin üstüne Türkiye'yi çıkarın' dedi Atatürk. Peki Manavgat'taki şu andaki belediyecilik Manavgat'ı bu seviyeye ulaştırmak için bir şey yapabildi mi? Biz kime karşıyız biliyor musunuz, hiçbir iş yapmadan yatan, gezen, ondan sonra da Atatürk'ten geçinen asalaklar var ya, onlara karşıyız. Eleştiriyorsun, diyor ki 'Sen Atatürk düşmanısın.' Ya ben niye Atatürk düşmanı olayım, ben senin yapmadığın hizmetler için eleştiriyorum, senin tembelliğini, vizyonsuzluğunu eleştiriyorum. Atatürk'ü eleştirmiyorum, Atatürk senin tekelinde mi? Zaten Atatürk'e de en çok zarar veren bu tipler, Atatürk'ten geçinmeye çalışan asalaklar zarar veriyor."

HDP TEPKİSİ

Bu seçimde başka, farklı bir şey daha olduğunu kaydeden Bakan Çavuşoğlu, “İttifaklar diyoruz, kimler kimlerle ittifak kurdu, omuz omuza, el ele yürüyor. Farkındasınız değil mi? CHP kimle ittifak kurdu? HDP kimin güdümünde, kimin kuklası? Ben söylemiyorum vatandaş söylüyor. Ama ben de söylüyorum ki, Meclis'te bütçe konuşmamda da söyledim, HDP'lilerin yüzüne de söyledim, 'Siz PKK izin vermezse bir kelam bile edemezsiniz, siz PKK'nın kontrolündeki siyasetçiler ve partisiniz.' Açıkça söylüyorum. Bunu görmek için benim söylememe gerek var mı? Kendileri itiraf etmiyorlar mı? 'Sırtımızı Kandil'e, PKK'ya dayadık' demediler mi? Nasıl o sırtını dayadıkları PKK'lıları, teröristleri inlerine çukurlara gömüyorsak, bu millet de sandıkta onlara destek verenleri ve ittifak yapanları inşallah gömecek" diye konuştu.

Son Güncelleme: 11.02.2019 18:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol