Diyarbakır Emniyeti: Üst düzey PKK yöneticisi MİT operasyonu ile yakalandı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü üst düzey bir PKK yöneticisinin Diyarbakır'da yakalandığını açıkladı.

23 Ekim 2018 Salı 23:35
Diyarbakır Emniyeti: Üst düzey PKK yöneticisi MİT operasyonu ile yakalandı

Gazete EmekDiyarbakır  Emniyet Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada İsveç'te yaşayan üst düzey PKK yöneticisi H.B'nin geldiği Diyarbakır'da MİT ve polisin ortak düzenlediği operasyonla yakalandığını açıkladı. 

Emniyet'in açıklamasında H.B.'nin PKK/KCK ile bağlantılı bazı gizli görüşmeler yaptığı ve örgütün üst yönetiminden aldığı talimatlarla İsveç'e dönmeyi planladığı iddia edildi. Kayapınar ilçesinde yakalanarak gözaltına alınan H.B'nin, Türkiye'de bazı üst düzey yöneticileri ile gizli görüşmeler yapıp, talimatlar aldığını belirtildi. 

Konu ile ilgili Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, MİT Bölge Başkanlığı ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünce gerçekleştirilen müşterek çalışmalar neticesinde İsveç ülkesinde faaliyet gösteren, PKK/KCK terör örgütüne müzahir oluşumlarda yönetici pozisyonda olduğu tespit edilen ve terör örgütünün İsveç ülkesinde olan; H.B.'nin (Erkek 46 yaşında) Ülkemize, PKK/KCK terör örgütü ile bağlantılı bazı gizli görüşmeler yapmak üzere geldiği ve örgütün üst yönetiminden almış olduğu talimatlarla birlikte tekrar İsveç ülkesine gideceği şeklinde bilgiler elde edilmesi üzerine 23/10/2018 günü ilimiz Kayapınar ilçesinde gerçekleştirilen operasyonla yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Adı geçen şahsın İsveç ülkesinde düzenlenen Terör Örgütüne müzahir toplantı ve gösterileri organize ederek örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunduğu belirlenmiştir. Konu ile ilgili olarak gerekli tahkikatlar Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda Diyarbakır Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülmektedir." denildi. Kaynak: "Üst düzey PKK yöneticisi MİT operasyonu ile Diyarbakır'da yakalandı" 

Kaynak: www.tigrishaber.com

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol