Erdoğan'dan Yavaş'a: 'Yavaş HDP ile seçim kazanacak' sözünün hesabını versin

TGRT Haber ve İHA seçim özel yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş'la ilgili suçlamalarda bulundu.

Erdoğan'dan Yavaş'a: 'Yavaş HDP ile seçim kazanacak' sözünün hesabını versin

TGRT Haber ve İHA seçim özel yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş'la ilgili suçlamalarda bulundu.

24 Mart 2019 Pazar 21:48
Erdoğan'dan Yavaş'a: 'Yavaş HDP ile seçim kazanacak' sözünün hesabını versin

Gazete Emek- TGRT Haber ve İHA seçim özel yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş'la ilgili suçlamalarda bulundu.

Erdoğan, CHP ile İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet ittifakının Ankara Büyükşehir Belediyesi adayı Mansur Yavaş için "Belediye başkanlığını Ankara'da yapacak kapasitede biri değil' değerlendirmesini yaparak şöyle konuştu:

"Yasal olarak duruma baktığınız zaman seçimden sonra gereken karar kovalanacaktır."

"Bu zatın (Mansur Yavaş) zaten seçim öncesi veya sonrası ne olacağı belli değil. Ankara şu anda belirsizlik içinde olan bir durumda…"

"Üstelik bir de bu adam Yavaş, vergi noktasında da vergi kaçakçısı, bir de bu var. Şu anda Maliye Bakanlığı kayıtlarında bu durumda geçiyor…"

"Sahte senet, vergi kaçakçısı, neresinden tutarsanız elinizde kalıyor. Böyle bir insanın Ankara gibi bir yere belediye başkanı olması kabul edilemez…"

"Böyle bir insanın (Mansur Yavaş) Ankara gibi yere belediye başkan adayı olması hazmedilemez."

"Böyle bir insan, Ankara gibi bir yere belediye başkan adayı olmamalıydı. Senedi sahte çıkan adamı aday yaptı. Bunun hesabını Bay Kemal veremez."

Erdoğan'ın diğer öne çıkan açıklamaları şöyle:

- Mansur Yavaş 'Yavaş HDP ile seçim kazanacak' sözünün hesabını versin.

- HDP'nin niye İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de adayı yok? Manidardır. Demek ki CHP, bütün umudunu oraya bağlamış.

- İzmir'in sadece 14 ilçesindeki CHP listelerinde terör örgütü PKK ile ilişkili 27 kişinin tespit edildiğini biliyorum.

- CHP'nin seçimlerde en çok HDP'den medet umduğunu görüyoruz. İYİ Parti de öyle… Mersin karmakarışık oldu. Adana'da benzer durum var.

- Bay Kemal çok taklacıdır. Söylediği yalanları takipte zorlanıyoruz. Milli bir yanı asla yoktur, vatansever olması da mümkün değildir.

-İstanbul İzmir yolunu bu yıl bitiriyoruz.

-(Ayasofya'nın ücretsiz olması) Olmayacak bir şey değil, hatta üzerinde öyle dururuz ki, (adını) müze değil artık Ayasofya Cami olarak koyarız.

- (Yeni Zelanda'daki cami katliamı) Bireysel bir terör eylemi değil, örgütlü bir terör eylemidir. Bu örgütlü terör eyleminin arkasında kimler var, eminim bu meydana çıkacaktır. Sayın Başbakanın yaptığı açıklamalar takdire şayandır.

- İslam dünyasından kaynaklanan terör' diyemezsin arkadaş, haddini bil. O zaman sen, kendinden şüphe etmen lazım.

- Nur Sertel ikna odalarının baş mimarıydı.

- Fırat'ın doğusuna yönelik yapılacak operasyonda son aşamaya gelindi. Önceliğimiz seçim önce onu atlatacağız. Tüm yığınağımızı orada Türkiye olarak yaptık. Bir gece ansızın girmemiz gerekiyorsa gireriz.

- S-400'le ilgili geri adım söz konusu değil.

- 3600 Ek gösterge seçim sonrası ele alınacak.

- Erken yaşta emekliliğe karşıyız. EYT'de Demirel bir yanlışın içine düştü.

- Dövizdeki hareketliliğin arkasında bazı bankalar var.

- (Seçim kampanyası müziği olarak kullanılan 'Bizimkisi bir aşk hikayesi' şarkısı için) Kayahan'ın eşi İpek hanım'a teşekkür edeceğim.

Kaynak: Sputnik

Son Güncelleme: 24.03.2019 22:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol