Erdoğan: Kandil Operasyonu başladı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Kandil'e yönelik operasyonu başlattıklarını söyledi. AKP'li birçok bakan daha önce yaptıkları açıklamada Kandil'e yönelik çok kapsamlı bir operasyonun sinyalini vermişlerdi.

Erdoğan: Kandil Operasyonu başladı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Kandil'e yönelik operasyonu başlattıklarını söyledi. AKP'li birçok bakan daha önce yaptıkları açıklamada Kandil'e yönelik çok kapsamlı bir operasyonun sinyalini vermişlerdi.

11 Haziran 2018 Pazartesi 14:59
Erdoğan: Kandil Operasyonu başladı

Gazete Emek-AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Kandil'e yönelik operasyonu başlattıklarını söyledi. AKP'li birçok bakan daha önce yaptıkları açıklamada Kandil'e yönelik çok kapsamlı bir operasyonun sinyalini vermişlerdi. CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muaharrem İnce ise bu operasyonların seçime yönelik olduğunu belirtmişti. 

Niğde'de halka seslenen AKP 'li cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Kandil, Sincar demiştim hatırlayın. Oraya da operasyonlarımızı başlattık. 20 uçağımızla  orada 14 önemli noktayı, depoları, silah depolarını yok ettik. 20 uçak. Gittiler, vurdular döndüler. Ama bitmedi devam edecek.

Şimdi hedefimiz en büyük bataklığı kurutmak. Operasyonlar hamdolsun başarıyla sürüyor.

Dünyada Tesla diye bir marka var. Elon (Musk) geldi beni ziyaret etti. Çok böyle farklı bir kişilik. Bu zannediyor ki hala bizi dizel araç üreteceğiz. Biz elektrikli, akülü bunları üreteceğiz Bay Muharrem. Sen bu işlerden anlamazsın. Zaten anlayana kadar 24 Haziran geliyor. 24 Haziran'dan sonra bir ders veririz.

Bay Kemal ne diyor? Çiftçi aç. Bugün Malatya'da 7.4 büyüme kaydetti. OECD ülkelerinde 1 numara olduk. G20 ülkeleri arasında Hindistan'dan sonra ikinci olduk. 7.4 sizin gelirinize yansıdı mı? Bu söylediğine sen inanıyor musun? Büyümenin ne olduğunu öğren. Kendi ekonomistlerine sor. Bu rantiyedir diyor. Rantiyeyi de ilgilendirir ama onun işçisini, çalışanını, memuru etkiliyor. Bu paraları biz hangi kaynaktan veriyoruz Bay Kemal? Cehalet çok kötü bir şey.

AFAD ve TİKA'yı yıkacağız diyorlar. AFAD nerede düşkün varsa onlarla uğraşıyor. TİKA dünyanın dört bucağında tarihi eser varsa onlarla uğraşıyor. Siz hiç Avrupa'da yatırım düşmanlığı yapan muhalefet gördünüz mü? Siz hiç morali yerine gelsin diye cephedeki askere sataşan bir cumhurbaşkanı adayı gördünüz mü? İsmail Metin Temel paşamız, Afrin Operasyonu'nu yöneten komutan. İftara katıldım. Orada konuşma yaptım. TOBB Başkanı, komutamımız beni alkışladı. Meğer bu alkış beyefendinin moralini bozmuş. Bay Muharrem benim varlığım sizin moralinizi bozuyor. Siz şimdiden 24 Haziran'ı görüyorsunuz zaten. Sen nasıl olur da benim askerime, komutanıma moral vereceğin yere moralimi bozuyor dersin ya?

İmam hatiplerin lüks olduğunu, fazlalık olduğunu söyleyen kendine bak. Ben de imam hatipli olsaydım cumhurbaşkanı olabilirdim diyor. Yoo her yiğidin kârı değil. Sen imam hatipte öğretmenlik yaptığın için övünüyorsun, imam hatipliler senden çektiği çileden. Biz öyle veya böyle öğretmenlerimize saygılıyız Bay Muharrem de olsa. 

Yahu ben kıraathane diyorum. Bay Muharrem de Bay Kemal de 'oyun oynama yeri' olarak telakki ediyorlar. Gençlerimizi görüyorsunuz, okey oynayan var mı? Bay Muharrem o işi sen iyi bilirsin. Türkiye'nin dört bir yanına bu kıraathaneleri kuracağız.

Son Güncelleme: 11.06.2018 15:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol