HDP Van belediyesindeki usulsüzlüklere ilişkin meclis araştırması istedi

HDP Van Milletvekili Tayip Temel, Van Büyükşehir Belediyesi'ndeki tüm usulsüzlüklerin tespit edilmesi, gerekli tedbirlerin alınması ve bir daha yaşanmaması için meclis araştırması istedi.

09 Kasım 2018 Cuma 14:22
HDP Van belediyesindeki usulsüzlüklere ilişkin meclis araştırması istedi

Gazete Emek- HDP Van Milletvekili Tayip Temel, Van Büyükşehir Belediyesi'ndeki tüm usulsüzlüklerin tespit edilmesi, gerekli tedbirlerin alınması ve bir daha yaşanmaması için meclis araştırması istedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Tayip Temel, Van Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen borçlanma, ihalelerde yaşanan usulsüzlük, bütçe emanetlerine alma ve ödeme işlemlerinde yapılan yanlışlıklar ile sosyal yardımların amacı dışında kullanılmasına ilişkin Meclis araştırması talep etti.

Temel yaptığı başvuruda, DBP belediyelerine kayyumların atandıkları günden bu yana uygulamaya koydukları asimilasyon ve inkârcı politikalarının yanı sıra yolsuzluklar ile gündeme geldiklerini belirterek, belediyede yaşananların yansıdığı Sayıştay raporlarındaki maddeleri tek tek sıraladı.

SORUMLULARIN AÇIĞA ÇIKARILMASI İÇİN MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMALI

Temel araştırma önergesinin sonuç bölümünde ise, "Sayıştay denetim raporunda Van Büyükşehir Belediyesi'nde çokça usulsüzlük tespit edilmiştir. Söz konusu bu usulsüzlüklerin soruşturma/kovuşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve kamu kaynakların nereye aktarıldığının ve sorumluların açığa çıkarılması amacıyla bir meclis araştırma komisyonu kurulması elzemdir" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Demokrat Haber

Son Güncelleme: 09.11.2018 14:26
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol