HDP’nin bütün Belediye Eş Başkan Adayları beli oldu

HDP, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları ile bir çok il ve ilçede göstereceği eşbaşkan adaylarını açıkladı. Merakla beklenen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları HDP Diyarbakır Milletvekili Selçuk Mızraklı ve Hülya Alökmen Uyanık oldu.

HDP’nin bütün Belediye Eş Başkan Adayları beli oldu

HDP, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları ile bir çok il ve ilçede göstereceği eşbaşkan adaylarını açıkladı. Merakla beklenen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları HDP Diyarbakır Milletvekili Selçuk Mızraklı ve Hülya Alökmen Uyanık oldu.

22 Ocak 2019 Salı 13:56
HDP’nin bütün Belediye Eş Başkan Adayları beli oldu

Gazete EmekHDP, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları ile bir çok il ve ilçede göstereceği eşbaşkan adaylarını açıkladı. Merakla beklenen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları HDP Diyarbakır Milletvekili Selçuk Mızraklı ve Hülya Alökmen Uyanık oldu.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), 31 Mart mahalli idareler yerel seçimlerde gösterereceği belediye eşbaşkan adaylarının listesini açıkladı. 

İşte HDP’nin Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları ile il ve ilçe belediye eşbaşkanlarının listesi: 

Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Hülya Alökmen Uyanık / Adnan Selçuk Mızraklı  
Kayapınar: Kezban Yılmaz / Necati Pirinççioğlu 
Hazro: Gülistan Ekti  / Ahmet Çevik
Kulp: Fatma Ay / Mehmet Emin Ay  
Kocaköy: Rojda Nazlıer / Kasım Pervane
Çermik: Makbule Çakın / Muharrem Şahin  
Çınar: Necla Tamriş / Ozan Kardaş
Dicle: Yasemin Üçer / Felat Aygören   
Ergani: Meryem Yıldız / Ahmet Kaya  
Hani: Cemal Satı
Sur: Filiz Buluttekin -Cemal Özdemir 
Bağlar: Zübeyda Zümrüt - Zeyat Ceylan 
Yenişehir: Belgin Diken -İbrahim Çiçek 
Lice: Salime Zingil - Tarık Mercan 
Silvan: Naşide Toprak- Abbas Hilmi Azizoğlu 
Bismil: Gülşen Özer - Orhan Ayaz 
Eğil: Gülistan Ensarioğlu - Mustafa Akkul 

Van

Van Merkez: Bedia Özgökçe Ertan - Mustafa Avcı
Tuşba: Ayşe Minaz / Yılmaz Berki 
Muradiye: Leyla Balkan / Yılmaz Şalan  
Erciş: Yıldız Çetin / Mahmut Pala 
Saray: Caziye Duman / Şahabettin Bilmez  
Bahçesaray: Gülistan Önver / Garip Aykut 
İpekyolu: Azim Yacan- Şehzade Kurt
Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit - Seyfettin İtha 
Özalp: Dilan Öğrenci - Yakup Almaç 
Çaldıran: Leyla Adsak - Faruk Demir 
Başkale: Şengül Polat - Erkan Acar
Gürpınar: Rojbin Akdağ - Kemal Güler
Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi Şeker

Mardin

Mardin Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Türk - Figen Altındağ 
Nusaybin: Semire Nergiz -Ferhat Kut 
Kızıltepe: Nülifer Elik Yılmaz- Salih Kuday
Derik: Mülkiye Esmez -Mehmet Şerif Kıran 
Artuklu: Nurettin Turgay / 
Dargeçit: Mevlüde Çelebi / Ahmet İnci 
Mazıdağı: Nalan Özaydın / İbrahim Çoko 
Midyat: Rezan Tasman / Osman Demirci

Kars

Kars Merkez: Ayhan Bilgen – Hatice Orhankazi 
Digor: Guljin Kaya / Mustafa Özyağcı 
Kağızman: Çiğdem Özlü / Memet Alkan 
Pazarcık: Münevver Subaşı / Ebubekir Erkmen 
Sarıkamış: Zeynep Çelik / Yaşar Aras 

Muş

Muş Merkez: Sibel Genç – Sırrı Sakık 
Bulanık: Eylem Suruca - Adnan Topçu
Malazgirt: Gülay Çelik - Erdal Çakar
Varto: Ülkü Baytaş  - Gıyasettin Aydemir

Batman

Batman Merkez: Songül Korkmaz - Sabri Özdemir
Bekirhan: Gülistan Sönük /  Fırat Karabulut 
Kozluk: Nazime Avcı / Ayhan Eren 
Beşiri: Felek Özbek / Mustafa Öztürk 

İkiköprü: Hatice Taş / Osman Karabulut 
Gercüş: Zeynep Aslan / Abdulkerim Kaya  

Bitlis

Bitlis Merkez: Zekiye İlbasan - Faruk İşler
Tatvan: Serap Çakmak - Habip Yeşiltepe 
Hizan: Dilek Aslan / Erkan Çetin
Mutki: Belgin Korkmaz / İrfan Hülagü  
Ahlat: Leyla Aslanargın

Hakkari

Hakkari Merkez : Seher Kadiroğlu Ataş / Cihan Kahraman  
Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işık 
Yüksekova: Remziye Yaşar - İrfan Sarı 
Çukurça: Hevidar Ertunç- Ebubekir Kanat 
Şemdinli: Felem Aker – Sami Beşer 
Büyükçiftlik: Gülcan Ceylan - Emin Bulgan 

Ağrı

Doğubayazıt: Yıldız Acar - Cesim Çakçı 
Diyadin: Hazal Aras - İhsan Yenigün  
Patnos: Müşerref Geçer / Emrah Kılıç 
Tutak: Selma Şahin / Baran Öztürk 
Taşlıçay: Betül Yaşar / Mehmet Umut Doğruer 
Eleşkirt: Derya Oğul / Rıfat Yerlikaya 

Malatya
 

Arvguvan: Seda Gültüten- İlhan Yıldız, 

Ardahan

Göle: Nizamettin Öztürk /

Şırnak

Şırnak Merkez: Nurcan Altürk / Hişyar Uysal 
Beytüşşebap: Sabiha Akdağ / Cahit Özkan  
Güçlükonak: Zilan Ecevit/ M. Emin kılıç
Kumçatı (Dergule): Zozan Aksu / Dursun Çakır 
Sırtköyü: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak
Balveren: Zahide Erk / Musa Sidar 
Cizre: Mehmet Ziriğ - Berivan Kutlu 
Silopi: Adalet Fidan - Sülayman Şavluk 
İdil: Songül Erdem - Niyazi Çevrim 
Fındık Beldesi:  Ahmet İmre - Sevim İmre 
Uludere: Selahattin Ürün - Feride Yaman 

Bingöl

Genç: Şefika Doğan / Sadullah Ürkün 
Solhan: Ayşe kaya  / M. Sıdık Çeliker
Karlova: Evin Özen -Özkan Bingöl 

Iğdır

Iğdır  Merkez: Eylem Çelik / Yaşar Akkuş 
Tuzluca: Ayşe Aras / Kemal Savaş  
Halfeli (Belde): Hasan Sefa

Erzurum

Erzurum Büyükşehir: Barış Kemaloğlu
Tekman: Müzahit Karakuş / Yanes Çelik
Hınıs: Nurcan Felekoğlu / Bedir Fırat 
Karayazı: Melike Göksu / Burhanettin Şahin 
Karaçoban: Remziye Sönmez / Halit Oğun  

Urfa

Viranşehir: Servet Kılıç / Hıdır Oktay  
Halfeti: Emel Çiftyürek / Abdurrahman Çiftçi  
Siverek: Emine Çetiner / Turan Tüysüz  
Birecik: Fatma Korkmaz / Hakan Arıcı  

Adıyaman 

Kömür: Zilan Erbay / Erkan Karataş  
Pınarbaşı: Meral Çalışkan / Hüseyin Uzun  

Siirt

Gökçebağ (Belde): Serhat Çiçek 
Beğendik (Belde): Dijvar Ulaş
Kurtalan: Esmer Baran / Baran Akgül 
Kayabağlar (Belde): Netice Petek / Abdulkerim Polat
Baykan: Özden Yılmaz - Hekim Duva 
Ziyaret: Hevin Kınay / Hüsnü Sevimli 

Elazığ 

Karakoçan:  Serap Doğan Mutlu / Mahmut Ercan  
Sarıcan: Mihriban Tağtekin / Bekir Polat

Erzincan

Çağlayan: Özlem Demir - Veli Pınar Çağlayan 
 

Son Güncelleme: 22.01.2019 14:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol