İstifa açıklamasında"Aileme kadar tehdit edildim" diyen Uğur'a Bozdağ'dan cevap!

Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur'un bugün ki istifa açıklamasında "Aileme kadar tehdit edildim" demişti. Uğur'un bu açıklamasına Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ cevap verdi. 

İstifa açıklamasında"Aileme kadar tehdit edildim" diyen Uğur'a Bozdağ'dan cevap!

Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur'un bugün ki istifa açıklamasında "Aileme kadar tehdit edildim" demişti. Uğur'un bu açıklamasına Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ cevap verdi. 

30 Ekim 2017 Pazartesi 22:52
İstifa açıklamasında"Aileme kadar tehdit edildim" diyen Uğur'a Bozdağ'dan cevap!

Gazete Emek- Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur'un bugün ki istifa açıklamasında "Aileme kadar tehdit edildim" demişti. Uğur'un bu açıklamasına Bakanlar Kurulu sonrası Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ cevap verdi. 


Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Bozdağ daha sonra gündemdeki konulara ilişkin soruları da yanıtladı.


Bozdağ, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde yapılan bağımsızlık referandumundan sonra yaşanan gelişmelere ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

“Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’nin aldığı referandum kararı gayrimeşru bir karardır. Bu karar bölgeyi daha büyük sıkıntılara sokacak bir karardı. Gelinen noktada ortaya çıkan sonuçlar gösteriyor ki bu büyük bir yanlıştır. Yanlış hesap Ankara’dan Bağdat’tan Tahran’dan döndü. Barzani’nin yaptığı hatalarla yüzleşmesi şarttır. Referandumun iptal edilmesi şarttır. Barzani parti başkanlığından ayrılmadı. Yönetim başkanlığından istifa etti. Barzani ortaya çıkan fotoğraf karşısında önce referandumu dondurmak zorunda kalmıştır. Başka zorluklar yaşadığını da biz biliyoruz.”
 
Türkiye'deki tek faşist parti CHP'dir

Bozdağ, bir soru üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın “Recep Tayyip Erdoğan, faşist diktatördür. Hem de onların anladığı dilden söylüyorum. Şeddelisidir diktatörün şeddelisidir hem de” sözlerine tepki gösterdi. Bozdağ, şunları söyledi:

“CHP Genel Başkan Yardımcısı sayın Bülent Tezcan’ın sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendi hakkında söylediği sözleri kabul etmek mümkün değildir. bu büyük bir edepsizliktir, büyük bir ahlaksızlıktır, büyük bir terbiyesizliktir. Buradan şunu açıklıkla ifade etmek isterim ki Türkiye’deki tek faşist parti CHP’dir. Geçmişine, faşist partilerle ilişkilerine baktığınızda bu açık ortadır. Nazi Almanyası ile Mussolini İtalyasi ile çok yakın ilişkileri olduğu bilinmektedir. Nazi Partis’nin marşı CHP’nin yemekhanesinde çalmıştır. Onlar da bu marşları dinleye dinleye yemek yemişlerdir. Türkiye cumhuriyeti devletinin faşist bir devlet olmadığının ve Türkiye’de bir faşistin bulunmadığının en büyük ispatı sayın Tezcan gibi birinin çıkıp bu edepsizliği yapmasıdır. Türkiye’de bir faşist olsaydı Bülent Tezcan böyle bir cümle sarf edemezdi. bu bile Türkiye’de faşist diktatörlüğün olmadığı en büyük ispatıdır.


Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un istifasını ve istifa ediyorken ailesinin bile tehdit edildiği yolundaki açıklamalarını ise şöyle değerlendirdi:

“Öncelikle sayın Ahmet Edip Beyin istifasının hayırlı olmasını diliyorum. Değişim halkımızın bizden hem talebi hep beklentisidir. Onlarla ilgili bir değerlendirme yapmayı doğru görmeyiz. Yol arkadaşlığımız mezara kadar devam edecektir. Sayın Uğur’un partiden de istifa etmesi kendi bireysel tercihidir. Ona dair söyleyecek bir şeyimiz yok. AK Parti’nin kimseyi tehdit etmesi kabul edilemez. Ama varsa öyle bir şey yasal yollar açıktır. Bunu da kendisi değerlendirsin.”

Ahmet Edip Uğur: Ailemize kadar ulaşan tehdide varan müdahaleler var
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, istifa ettiğini açıkladı. Yolsuzluğu ve FETÖ bağlantısı olmadığını söyleyen Uğur, "Ama ailenize, evinize kadar ulaşan baskılar, tehdide varan müdahaleler var. Bu katlanılacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir" dedi.

Edip Uğur aileme kadar tehdit edildim

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, başkanlık görevinden ve AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı. Uğur, “Üzgünüm, kırgınım fakat huzurluyum” dedi. AK Parti merkezi ve yerel yönetimleri iletişim eksikliği olduğunu söyleyen Uğur, konuşmasının sonunda gözyaşlarını tutamadı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanlarından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, basın toplantısı düzenledi.
 
Uğur, “Yolsuzluğunuz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok fakat ailenize, evinize kadar ulaşan baskılar, tehdide varan müdahaleler var. Bu katlanılacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir. Dolayısıyla AK Parti’de siyaset yapma imkanımız maalesef ortadan kaldırılmıştır. Gelinen bu durumda, partimden ve belediye başkanlığı görevimden ayrılma noktasına gelmiş getirilmiş bulunmaktayım. Şimdi bütün varlığımla külli iradeye teslim olarak, cüzi irademle milletime vefa gösteriyorum. Partime ve başkanlık görevime veda ediyorum” dedi.

“Üzgünüm, kırgınım fakat huzurluyum. Çünkü vicdan rahatlığıyla bu kararı almış bulunuyorum” diyen Ahmet Edip Uğur, gözyaşlarını tutamadı.

AHMET EDİP UĞUR KİMDİR? 

7 Nisan 1950’de Balıkesir’de dünyaya gelen Ahmet Edip Uğur, İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Uğur, Balıkesir Ticaret Odası Başkanlığı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Balıkesir Şube Başkanlığı yaptı.

Uğur, 1987 seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Balıkesir milletvekili oldu. AK Parti Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı da yapan Ahmet Edip Uğur, 22’nci, 23’üncü ve 24’üncü dönemlerde milletvekili seçildi. Ahmet Edip Uğur, 2008 yılında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve “Mali ve İdari İşler Başkanı” olarak görev yaptı.

Uğur, 30 Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerde, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. 


 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol